Vyhrála 90 milionů korun. Za šest let je utratila za drogy a drahá auta

Callie Rogersová vyhrála skoro dva miliony liber. Všechno utratila. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

21 2009
Před šesti lety vyhrála v britské loterii 1,9 milionu liber (tehdy skoro 90 milionů korun), což měl být začátek pohádkového života. Callie Rogersová však všechny peníze utratila za drogy a jiné hýření. Skvělý důkaz toho, že ani vysoká výhra v loterii vám nemusí zajistit život v přepychu.

V Británii ji přezdívali "milionové dítě". V roce 2003, kdy ve hře Lotto vyhrála, jí totiž bylo pouhých šestnáct let. Do té doby si přivydělávala jako pokladní za pár liber na hodinu. Tohle měl být začátek nového života - až do smrti mohla žít finančně zajištěná.

"Nikdy jsem ty peníze neměla vyhrát. Kdybych věděla, jak všechno dopadne, nikdy bych si ty peníze nevzala," lituje ovšem nyní v rozhovoru pro bulvární deník News of the World.

Její příběh může být příkladem pro všechny výherce velkých částek: hlavní je nezblbnout a zůstat na zemi. Dopadnout jako Callie může každý.

Jak byste využili peníze vy?

Co byste dělali, kdybyste vyhráli 90 milionů korun?

Byla mladá a navíc neměla štěstí na kamarády. Její tehdejší přítel jí totiž přivedl k drogám. Za její peníze si dávky kupoval také pro sebe. "Byl schopný za drogy utratit i 500 liber denně. Ty peníze používal i na dárky, které mi kupoval," popisuje Callie.

Ani její další přítel nebyla správná volba. Byl to drogový dealer, jenž byl dokonce pár měsíců zavřený ve vězení. "Spadla jsem do černé jámy - a někdy jsem myslela, že se z ní už nevyhrabu," říká dnes 22letá slečna.

Za drogy utratila těžko uvěřitelných 250 tisíc liber, což je sedm milionů korun. Zbytek peněz dala za rychlá auta, drahé dovolené nebo luxusní věci pro své dvě děti.

Najednou byla bez peněz, drogově závislá a s obavami, že jí odeberou děti. Třikrát se pokusila o sebevraždu. Po třetím pokusu jí našli v bezvědomí s podřezaným zápěstím. Až pak si uvědomila, že svůj život musí změnit. Radikálně.

"Přestala jsem brát drogy a začala jsem přebudovávat svůj život. Žiju s matkou v Cumbrii a dávám svůj život do pořádku," tvrdí Callie, které na účtu zbylo z výhry posledních 20 tisíc liber. "Pořád je to víc, než má většina dvaadvacetiletých lidí."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz