VIDEO: Klidné prostředí a šedý trezor. Tady Sazka vyplácí velké výhry

12 2013
Třeba se na vás jednou štěstí konečně usměje. Ale víte, co vás čeká, až si do Sazky půjdete pro výhru? Největší loterijní společnost v České republice nechala poprvé nahlédnout do prostor, kde výherci přebírají svou odměnu. Tam zamířil i manželský pár z Chrudimska, který na začátku listopadu trefil unikátní jackpot 399 904 705 korun.

Krémový koberec, dřevěné obložení na stěnách, skleněný stůl s květinou uprostřed. Místo, které vybízí ke klidu. Výherci jsou často rozrušení, vždyť si jdou mnohdy pro miliony, které jim převrátí život naruby. V takovém případě poskytnou zaměstnanci Sazky pro uklidnění sklenici vody, chlácholivé slovo nebo tip, jak s nečekaně nabytými prostředky naložit.

Ale kam zamíří pohled rozradovaného návštěvníka nejdříve? Ke speciálnímu trezoru, kde jsou jeho peníze uloženy. Není nijak velký, protože Sazka může výherci v hotovosti vyplatit maximálně 350 tisíc korun. Zbytek částky mu společnost převede na účet do šedesáti dnů.

"Dvakrát denně vyplácíme výhry ve výši statisíců až milionů korun," popisuje mluvčí Sazky Václav Friedmann. Co ještě prozradil o okamžicích, kdy se z lidí stávají boháči? Podívejte se ve videoreportáži.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize juniorů znovu otevřela...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to tenistovi Tomáši...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta, která ztrácí bod....

Najdete na iDNES.cz