Ve Sportce se hrálo o více než 200 milionů. Může jackpot padnout?

ŠŤASTNÁ ČÍSLA. Ve středu večer padla v I. tahu Sportky výhra přesahující 67 milionů korun. | foto: Profimedia.cz

29 2012
Ani ve středečním losování Sportky nikdo neuhodl superjackpot s prémií a nezískal částku přesahující 200 milionů. V nejstarší české loterii ale český sázkař ve středu vyhrál přes 67 milionů korun. Historicky nejvyšší výhra se tak snížila na 143 milionů. Ale je možné, aby někdo tuhle pohádkovou sumu vyhrál?

K tomu, abyste získali rekordní výhru, musíte vyplnit všech deset sloupců na tiketu a k tomu hru Šance. To vyjde na 170 korun. Uhodnout je třeba všech šest čísel v I. nebo II. tahu a koncové dvojčíslí z vylosovaného šestičíslí v Šanci.

Pravděpodobnost, že se vám to povede a vyhrajete nejvyšší možnou výhru, se blíží 1:700 milionům. To je číslo, které v přírodě prakticky neexistuje. Spíš se vám narodí paterčata nebo šesterčata. Blíže je přitom k šesterčatům...

To ale vůbec neodrazuje sázkaře. Tiket často vyplňují i ti, kteří běžně nesázejí. Od ledna zaplatili Češi společnosti Sazka přes půl miliardy. V minulém týdnu to bylo jen na Sportce přes 150 milionů, což činí 95 procent trhu loterií.

Stomilionová prémie láká, superjackpot se navíc po každém losování zvyšoval. Hrálo se o 209 100 000 korun. Po středeční výhře maximální částka však klesla na 143 100 000. "Se stále rostoucím počtem sázek se také výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že budou vylosovány velké výhry," tvrdí Václav Jalovecký, mluvčí Sazky.

Pravděpodobnost výhry

superjackpot plus prémie    1: 700  milionům
superjackpot                        1:  70  milionům
jackpot v I. nebo II. tahu       1:    7  milionům

Jedna z velkých výher ve středu večer padla. Tipujícímu čísla 3, 10, 11, 30, 44, 45 a dodatkové číslo 25 v I. tahu přinesla 67 715 446 korun.

Za to se dají pořídit desítky automobilů střední třídy a několik rodinných domů. Taková výhra také téměř dosahuje ceny vily zabitého kmotra podsvětí Františka Mrázka.

Jalovecký dále upozorňuje, aby si sázkaři vytvořili vlastní kombinaci čísel. Minulou neděli totiž 4 153 lidí natipovalo kombinaci 3, 5, 13, 21, 35, 44. Sazka tato čísla předtím zveřejnila jako letos nejčastěji tažená.

Ale kdyby tehdy byla opravdu vylosována, každý výherce by se musel o jackpot dělit se všemi dalšími výherci. V I. tahu by to znamenalo, že místo téměř 48 milionů by každému výherci připadlo necelých 11 a půl tisíce korun.

Jak dlouho sázkařská horečka potrvá? Kam se vyšplhá rekordní výhra? Stomilionová prémie je časově omezená do 15. dubna. Do té doby budou Češi toužit po pohádkovém zbohatnutí.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na iDNES.cz