V americké sázkové hře Powerball padl jackpot 590 milionů dolarů

Stačí pořádně vyplnit tiket a může s vás být miliardář. Tedy pokud si vsadíte v USA hru Powerball...

19 2013
O 590 milionů dolarů (bezmála 12 miliard korun) bohatší byl rázem šťastlivec, který v sobotu jako jediný získal jackpot v americké sázkové hře Powerball. Tiket s výherními čísly zakoupil na Floridě a vyinkasuje druhou nejvyšší výhru v historii sázek.

Na amerických benzínových pumpách a v obchodech s terminály Powerballu na poslední chvíli stály dlouhé fronty zájemců o rekordní výhru v historii této loterie, ačkoli možnost vítězství byla zanedbatelná. Pravděpodobnost výhry spočítali statistici na jedna ku 175,2 milionu.

Podle majitelů loterijní společnosti přesto sázející vyplnili tolik kombinací šesti čísel, že to pokrylo 80 procent všech variant. Navzdory mizivé šanci lákala k sázení vidina ohromného zisku při zanedbatelné investici, která obvykle pohání mechanismus rekordních jackpotů.

"I když jsou šance velmi nízké, investice je velice malá. Za dva dolary máte naději," řekl AP odborník na sázkový průmysl z massachusettské univerzity Clyde Barrow. Právě dva dolary činila cena jednoho tiketu. Taženými čísly, která jednomu ze sázejících přinesla závratnou výhru, byla 10, 13, 14, 22, 52 a 11, která padla jako tzv. Powerball číslo.

Fotogalerie

Na jednom tiketu mohli sázející označit pět čísel z 59; Powerball číslo pak vybírali z 35. Suma se v loterijním banku akumulovala po dva měsíce, kdy první cenu nikdo nevyhrál. Podle organizátorů se může finální částka od zveřejněné sumy drobně odlišovat v závislosti na tom, kolik se přesně v posledních chvílích před losováním prodalo tiketů. Powerball probíhá ve 43 z 50 států USA, ve federálním distriktu hlavního města Washingtonu a na Panenských ostrovech.

Zájem sázejících, kteří snili o bezstarostné budoucnosti, byl v sobotu tak velký, že jednotlivé státy hlásily v den tahu tržby z prodaných tiketů okolo milionu dolarů za hodinu.

Dosud nejvyšší sázková výhra padla loni v březnu. V konkurenční hře Mega Millions si několik výherců rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů.

Pokud by v sobotu jackpot v Powerballu nepadl, do dalšího středečního losování by se podle provozovatelů loterie zvýšil na 925 milionů. Nyní byl bank znovu založen na "zanedbatelné" sumě 40 milionů. Podrobnosti o výherci dosud společnost provozující Powerball nezveřejnila.

Jisté je zatím pouze to, že pokud se rozhodne inkasovat celou částku najednou a nikoli v každoročních platbách po dobu 30 let, sníží se jeho zisk před zdaněním na zhruba 370 milionů dolarů.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz