Historická výhra překonána. V USA padl jackpot 640 milionů dolarů

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii - 640 milionů dolarů. V přepočtu přes 12 milard korun. | foto: Reuters

31 2012
Z matematického hlediska se stal v sobotu nad ránem zázrak. V pátečním losování americké loterie Mega Millions totiž padl rekordní jackpot ve výši 640 milionů dolarů. To je v přepočtu více než 12 miliard korun. Takovou částku nikdo dosud nevyhrál.

Spojené státy zachvátila sázkařská horečka. V prodejnách se stály na tikety dlouhé fronty ještě pár minut před losováním. Pohádkově zbohatnout mohli Američané za pouhý jeden dolar. Před pátečním losováním se proto už tak historicky nejvyšší jackpot ještě o 100 milionů dolarů navýšil a zastavil se na 640 milionech dolarů.

A nakonec padl. Agenturu AP o tom informovali představitelé loterie Mega Millions. Sázenka s vítěznými čísly 2, 4, 23, 38, 46 a dodatkovým 23 byla podána ve státě Maryland. Zatím se však neví, zda není vítězů více, kteří by se museli o pohádkovou sumu podělit.

SÁZKAŘSKÉ ŠÍLENSTVÍ. Ameriku zachvátila sázkařská horečka. Na tikety loterie
VYHRAJE? Tiket americké loterie Mega Millions může vynést přes půl miliardy

Přitom matematici upozorňovali, že šance na hlavní výhru byla asi 176 milionů ku jedné. To vás spíš zasáhne blesk... Přesto v pět ráno středoevropského času se někomu změnil život díky miliardám, které šťastnému výherci přistanou na účet.

Teď se může rozhodnout, jestli si nechá vyplatit celý jackpot ve 26 ročních splátkách, nebo zda se spokojí s menší částkou zaplacenou okamžitě.

Dosud nejvyšší výhra nejen ve Spojených státech, ale i na celém světě padla v roce 2007. Bylo to rovněž v loterii Mega Millions. Dva lidé ze států New Jersey a Georgia si tehdy rozdělili 390 milionů dolarů (nyní asi 7,2 miliardy korun).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz