Švejnar má podle bookmakerů největší šanci být eurokomisařem

Na zvolení Jana Švejnara eurokomisařem je kurz 2:1. | foto: Michal Klíma, MAFRA

29 2009
Zatímco politici spíš tápou, experti na sázení mají jasno. Největší šanci stát se novým českým eurokomisařem má podle nich ekonom Jan Švejnar, který loni neúspěšně kandidoval na prezidenta.

Sázková kancelář Tipsport vypsala na to, že komisařem bude právě Švejnar, kurz 2:1. To znamená, že za vsazenou stokorunu by sázející bral 200 korun.

To, že je favoritem sázkařů právě Švejnar, je tak trochu překvapením. Do funkce ho totiž navrhla Strana zelených, která do vlády Jana Fischera navrhla pouhé dva ministry. A právě vláda bude komisaře vybírat.

Až druhým favoritem je podle bookmakerů Tipsportu současný komisař Vladimír Špidla, jehož navrhuje ČSSD. Špidla má kurz 3:1.

"Špidla nasbíral četné zkušenosti, myslíme si však, že Švejnar bude ve strukturách evropských institucí čerstvou krví," řekl hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Kandidát ODS Alexandr Vondra má kurz 4:1. Outsidery jsou lidovec Pavel Svoboda s kurzem 10:1 a bývalý kosmonaut Vladimír Remek navržený komunisty, na nějž by úspěšný sázející bral výhru v poměru 15:1.

Premiér Jan Fischer vyzval politické strany, aby se do dvou týdnů dohodly na kandidátovy, který by měl jejich společnou podporu, jinak rozhodne sama vláda.

Dohoda stran se ale zatím nerýsuje a v politických kuloárech se hovoří nejčastěji o tom, že až při hlasování ve vládě vypadnou ze hry kandidáti menších stran, podpoří nakonec zelení Špidlu. To by spolu s hlasy ministrů navržených ČSSD mělo stačit, aby funkci obhájil.

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Najdete na iDNES.cz