Škola sázení: Bookmakery nepřevezete sázkami na Barcelonu

RADŠI NE. Sázet na Barcelonu se vyplatí rozhodně míň, než se věnovat menší soutěži. | foto: Reuters

7 2009
Doby univerzálních všeumělu typu Leonarda da Vinciho patří do historie. Ani génius se nezvládne věnovat zároveň technice, medicíně, astronomii i malířství. Podobné je to i v sázení. Efektivně tipovat patnáct soutěží v pěti odlišných sportech zkrátka nejde.

Každý sázkař, který to myslí se sázením alespoň trochu vážně, by si tedy na začátku měl definovat, na kterém bitevním poli hodlá bookmakery porážet.

Existuje pro to jedno pravidlo: čím víc sázkařů se dané soutěži věnuje, tím větší a ostražitější bude proti němu stojící armáda bookmakerů. V překladu to znamená, že čím je daný sport a soutěž atraktivnější, tím menší šanci dlouhodobě uspět jednotlivec má. Na Premier League nebo NHL trh nabírá obrovské objemy peněz. Proto se sázkovým kancelářím vyplatí na kontrolu zaměstnat specialisty, kteří se nerozptylují ostatními sázkami nebo kurzy.

Sázkařské disciplíny

Kurzové sázení má několik disciplín. Vedle valuebettingu (více ZDE) se můžete věnovat arbitráži (hledání takových kurzů, kde vám sázky proti sobě u dvou sázkových kanceláří zajistí zisk při jakémkoliv výsledku), bonushuntingu (využívání bonusových nabídek sázkových kanceláří a vyvádění těchto peněz na vlastní účet) nebo tradingu (spekulace na budoucí růst nebo pokles kurzu).

Dlouhodobě tak mají šanci uspět především organizované syndikáty, které zaměstnávají sítě informátorů. V Anglii je například známý gang Tonyho Blooma - sázkařského syndikátu, který na začátku dekády "terorizoval" místní i asijské bookmakery. Jeho šéf (dnes 39) už ale se sázením skončil a užívá si fandění třetiligovému fotbalovému týmu Brighton and Hove, který mu kromě jiného patří.

Kde má šanci jednotlivec? Především na menších trzích, kde může využít svého dlouhodobého zájmu, zkušeností nebo třeba znalosti cizího jazyka. V Česku oblíbené sporty - a čím menší, tím lepší - naprosto vyhovují.

Fandíte z nějakého důvodu Partizanu Bělehrad v basketbalu, Levadii Tallin ve fotbale nebo třeba Dynamu Minsk v hokeji? Popravdě, sázkami na tyto týmy (nebo proti nim) máte daleko víc šancí vydělat, než pokud se pokoušíte přechytračit bookmakery na Barceloně nebo Pittsburghu Penguins.

Další šance na úspěch je sázení počtu gólů, bodů, rohových kopů nebo žlutých karet. Jde totiž také o malé trhy.

Samozřejmě to neznamená, že sázet Barcelonu nebo Penguins je tabu. Pokud jste se rozhodli dlouhodobě bojovat na tomto poli, hodně štěstí. Váš boj ovšem bude pravděpodobně o něco těžší.

Sázky, sázení, tiketŠkola sázení

Přečtěte si všechny díly

Placené tipy expertů? Nebrat!

Zhodnocení v řadech desítek procent měsíčně. Všechno navíc postavené na týmu expertů-sázkařů za pouhých pár stokorun předplatného.

Podobné nabídky se začaly objevovat na internetu. A v 99 procentech případů se jedná o podvod (lákání na nedosažitelnou úspěšnost), nebo v lepším případě o naivní záměr.

Prodej tipů má totiž jeden zásadní problém. Pokud jako sázkař jste dlouhodobě úspěšný (mimochodem, pokud sázíte denně, je téměř nemožné dlouhodobě vykazovat vyšší zhodnocení vkladu než 10 až 12 procent), je nerozumné své tipy někomu prodávat, protože tím snižujete možnost daný tip vsadit. Sázkové kanceláře jsou poměrně rychlé v detekování úspěšných hráčů a podle nich potom upravují své kurzy.

Kdyby totiž mohl každý expert dosáhnout 20procentní zhodnocení a ještě tipy prodat dále, moc sázkových kanceláří by na trhu nezůstalo.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz