Bude při zahájení olympijských her v Londýně pršet? Můžete si vsadit

NAD LONDÝNEM ZATAŽENO. Častý jev, který doprovázel i trénink ženského olympijského týmu v pozemním hokeji. | foto: Profimedia.cz

20 2012
Sedm dní čili týden. Start olympijských her v Londýně se nezadržitelně blíží. V očekávání je celý sportovní svět, fanoušci, sportovci i sázkaři. Na největší sportovní akci roku se připravují už i české sázkové kanceláře.

Pro některé sportovce je olympiáda vrcholem celé kariéry, ale u sázkařů nevzbuzuje tak velký zájem. Nedá se předpokládat, že by náběry překonaly rekordy z fotbalového mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Jednorázové akce mají sázkaři rádi více, přesto si najdou několik důvodů, proč si disciplíny z Londýna na tiket dají. Oproti minulým letním hrám v Pekingu se bude většina atraktivních klání odehrávat v příznivějším čase pro české fanoušky.

Dalším lákadlem pro sázkaře bude možnost sázení přes internet a u některých sportů dokonce živě v průběhu zápasu. Live sázky se týkají třeba fotbalu, tenisu, volejbalu, plážového volejbalu, házené nebo basketbalu.

Bude pršet při ceremoniálech?

"Chčije a chčije." Podle předpovědí meterologů si možná návštěvníci olympijských her v Londýně budou občas pod vousy opakovat tuto hlášku z filmu Na samotě u lesa. Pro britské ostrovy je deštivé počasí typické. Tipsport i kvůli tomu zařadil možnost vsadit, zda bude v Lonýdně při zahajovacím a závěrečném ceremoniálu pršet. Bookmakeři si myslí, že v tu dobu pršet nebude v kurzu 1,55:1, na opačnou a pro organizátory horší variantu vypsali kurz 2,15:1.

Díky tomu očekávají u Tipsportu sázky přesahující 180 milionů korun. Fortuna počítá v Česku zhruba se 120 miliony. Chance podpoří narůst sázek i pomocí marketingových kampaní na pobočkách. Konkurence chystá rozsáhlý servis na internetu.

Sázkaři si mohou vybírat z historicky nejširší nabídky kurzových příležitostí. Někdo by tak mohl podlehnout pokušení a zkusit si vsadit nějaké netradiční sporty. Jinak se houfně budou na tiketu objevovat zejména sázky na české medailové naděje.

U Fortuny třeba vypsali bookmakeři speciální kurzy na Ondřeje Synka, Mirku Knapkovou, Barboru Špotákovou, Petru Kvitovou nebo Radka Štěpánka s Tomášem Berdychem v mužské tenisové čtyřhře. Zaujme také kurz 8,5:1 na to, že zlatou medaili oslaví společně Špotáková i Vítězslav Veselý.

Sázkaři zatím české olympijské výpravě věří. U Fortuny už si lidé vsadili za půl milionu, že Češi přivezou z Londýna osm a více medailí v kurzu 2,15:1. V kurzu 1,65:1 je nabráno přes 100 tisíc korun na to, že tři a více medailí bude zlatých.

Tipsport nabízí možnost vsadit si, kdo z dvojice bývalých federálních partnerů Česko a Slovensko bude mít lepší medailovou bilanci.

Největším favoritem her je výprava Spojených států, speciální sázky nabízí Tipsport i na návrat amerického plavce Michaela Phelpse.

Další a další sázky budou přibývat v posledním předolympijském týdnu a také poté, co v Londýně vzplane olympijský oheň.

Autor:

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz