Bude při zahájení olympijských her v Londýně pršet? Můžete si vsadit

NAD LONDÝNEM ZATAŽENO. Častý jev, který doprovázel i trénink ženského olympijského týmu v pozemním hokeji. | foto: Profimedia.cz

20 2012
Sedm dní čili týden. Start olympijských her v Londýně se nezadržitelně blíží. V očekávání je celý sportovní svět, fanoušci, sportovci i sázkaři. Na největší sportovní akci roku se připravují už i české sázkové kanceláře.

Pro některé sportovce je olympiáda vrcholem celé kariéry, ale u sázkařů nevzbuzuje tak velký zájem. Nedá se předpokládat, že by náběry překonaly rekordy z fotbalového mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Jednorázové akce mají sázkaři rádi více, přesto si najdou několik důvodů, proč si disciplíny z Londýna na tiket dají. Oproti minulým letním hrám v Pekingu se bude většina atraktivních klání odehrávat v příznivějším čase pro české fanoušky.

Dalším lákadlem pro sázkaře bude možnost sázení přes internet a u některých sportů dokonce živě v průběhu zápasu. Live sázky se týkají třeba fotbalu, tenisu, volejbalu, plážového volejbalu, házené nebo basketbalu.

Bude pršet při ceremoniálech?

"Chčije a chčije." Podle předpovědí meterologů si možná návštěvníci olympijských her v Londýně budou občas pod vousy opakovat tuto hlášku z filmu Na samotě u lesa. Pro britské ostrovy je deštivé počasí typické. Tipsport i kvůli tomu zařadil možnost vsadit, zda bude v Lonýdně při zahajovacím a závěrečném ceremoniálu pršet. Bookmakeři si myslí, že v tu dobu pršet nebude v kurzu 1,55:1, na opačnou a pro organizátory horší variantu vypsali kurz 2,15:1.

Díky tomu očekávají u Tipsportu sázky přesahující 180 milionů korun. Fortuna počítá v Česku zhruba se 120 miliony. Chance podpoří narůst sázek i pomocí marketingových kampaní na pobočkách. Konkurence chystá rozsáhlý servis na internetu.

Sázkaři si mohou vybírat z historicky nejširší nabídky kurzových příležitostí. Někdo by tak mohl podlehnout pokušení a zkusit si vsadit nějaké netradiční sporty. Jinak se houfně budou na tiketu objevovat zejména sázky na české medailové naděje.

U Fortuny třeba vypsali bookmakeři speciální kurzy na Ondřeje Synka, Mirku Knapkovou, Barboru Špotákovou, Petru Kvitovou nebo Radka Štěpánka s Tomášem Berdychem v mužské tenisové čtyřhře. Zaujme také kurz 8,5:1 na to, že zlatou medaili oslaví společně Špotáková i Vítězslav Veselý.

Sázkaři zatím české olympijské výpravě věří. U Fortuny už si lidé vsadili za půl milionu, že Češi přivezou z Londýna osm a více medailí v kurzu 2,15:1. V kurzu 1,65:1 je nabráno přes 100 tisíc korun na to, že tři a více medailí bude zlatých.

Tipsport nabízí možnost vsadit si, kdo z dvojice bývalých federálních partnerů Česko a Slovensko bude mít lepší medailovou bilanci.

Největším favoritem her je výprava Spojených států, speciální sázky nabízí Tipsport i na návrat amerického plavce Michaela Phelpse.

Další a další sázky budou přibývat v posledním předolympijském týdnu a také poté, co v Londýně vzplane olympijský oheň.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském hokeji vyjádří tak,...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným státům vstupují...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz