Sázky na klasické lyžování netáhnou. Zvýší zájem šampionát v Liberci?

Vsadíte si, že Lukáš Bauer získá na mistrovství světa medaili? | foto: Michal Šula, MF DNES

16 2009
Klasické lyžování sázkaře neláká. Objem sázek zaostává dokonce i za dalšími disciplínami provozovanými na sněhu. Sázkové kanceláře ale očekávají, že pořádání mistrovství světa v klasickém lyžování na území Česka a medailové ambice běžce na lyžích Lukáše Bauera by mohly pozornost sázejících přilákat a objemy sázek výrazně zvýšit.

"Ze zimních sportů je největší zájem o skoky na lyžích a biatlon. S velkým odstupem následuje alpské lyžování. Vzhledem k tomu, že se mistrovství pořádá u nás, očekáváme nejméně stoprocentní zvýšení vkladů na běžky," uvedl Tomáš Bahník, mluvčí společnosti Fortuna.

"Pokud by se sázky pohybovaly v desítkách milionů korun, byli bychom spokojeni," oznámil Robert Kupka ze společnosti Sazka.

Společnost Tipsport, jednička kurzových sázek v Česku, spojila liberecký šampionát s propagací internetového sázení, které spolu s dalšími čtyřmi tuzemskými firmami spustila od počátku roku. On-line sázející budou u Tipsportu soutěžit o deset osobních vozů.

"MS v klasickém lyžování je největší sportovní akce letošního roku na českém území, takže jsme chtěli fanouškům a sázkařům nabídnout nějaký atraktivní bonus. Zároveň věříme, že se tímto způsobem řada z nich seznámí s internetovým sázením," vysvětlil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Sázkových příležitostí k MS v lyžování je zatím málo, poněvadž provozovatelé čekají na oficiální startovní listiny. Herní nabídka by ale měla být bohatá.

"Na MS bude vypisováno více příležitostí a sázející budou pravděpodobně nejvíce vyhledávat sázky na Lukáše Bauera a české skokany Jakuba Jandu a Romana Koudelku," uvedl hlavní bookmaker Synot Tipu Pavel Krejčí.

Bookmakeři Synot Tipu zatím ocenili medailové šance české výpravy. Zisku alespoň jednoho cenného kovu přiřadili kurz 1,3:1, což by vsazenou stokorunu rozmnožilo na 130 korun. Sázka na nejméně tři medaile pro ČR byla nastavena na 9:1.

Hlavní českou medailovou nadějí je Bauer, vítěz celkového hodnocení Světového poháru 2007/08 a medailista z olympiády v Turíně. Bauer se sám vícekrát vyjádřil, že jeho cílem je získat na domácí půdě zlato.

Vzhledem k zdravotním problémům jsou sázející zatím skeptičtí a zhruba 90 procent z nich zatím ve zlato nevěří, upozornil Krejčí.

Mistrovství světa v lyžování se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března.

Autoři: ,

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz