Sázky na klasické lyžování netáhnou. Zvýší zájem šampionát v Liberci?

Vsadíte si, že Lukáš Bauer získá na mistrovství světa medaili? | foto: Michal Šula, MF DNES

16 2009
Klasické lyžování sázkaře neláká. Objem sázek zaostává dokonce i za dalšími disciplínami provozovanými na sněhu. Sázkové kanceláře ale očekávají, že pořádání mistrovství světa v klasickém lyžování na území Česka a medailové ambice běžce na lyžích Lukáše Bauera by mohly pozornost sázejících přilákat a objemy sázek výrazně zvýšit.

"Ze zimních sportů je největší zájem o skoky na lyžích a biatlon. S velkým odstupem následuje alpské lyžování. Vzhledem k tomu, že se mistrovství pořádá u nás, očekáváme nejméně stoprocentní zvýšení vkladů na běžky," uvedl Tomáš Bahník, mluvčí společnosti Fortuna.

"Pokud by se sázky pohybovaly v desítkách milionů korun, byli bychom spokojeni," oznámil Robert Kupka ze společnosti Sazka.

Společnost Tipsport, jednička kurzových sázek v Česku, spojila liberecký šampionát s propagací internetového sázení, které spolu s dalšími čtyřmi tuzemskými firmami spustila od počátku roku. On-line sázející budou u Tipsportu soutěžit o deset osobních vozů.

"MS v klasickém lyžování je největší sportovní akce letošního roku na českém území, takže jsme chtěli fanouškům a sázkařům nabídnout nějaký atraktivní bonus. Zároveň věříme, že se tímto způsobem řada z nich seznámí s internetovým sázením," vysvětlil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Sázkových příležitostí k MS v lyžování je zatím málo, poněvadž provozovatelé čekají na oficiální startovní listiny. Herní nabídka by ale měla být bohatá.

"Na MS bude vypisováno více příležitostí a sázející budou pravděpodobně nejvíce vyhledávat sázky na Lukáše Bauera a české skokany Jakuba Jandu a Romana Koudelku," uvedl hlavní bookmaker Synot Tipu Pavel Krejčí.

Bookmakeři Synot Tipu zatím ocenili medailové šance české výpravy. Zisku alespoň jednoho cenného kovu přiřadili kurz 1,3:1, což by vsazenou stokorunu rozmnožilo na 130 korun. Sázka na nejméně tři medaile pro ČR byla nastavena na 9:1.

Hlavní českou medailovou nadějí je Bauer, vítěz celkového hodnocení Světového poháru 2007/08 a medailista z olympiády v Turíně. Bauer se sám vícekrát vyjádřil, že jeho cílem je získat na domácí půdě zlato.

Vzhledem k zdravotním problémům jsou sázející zatím skeptičtí a zhruba 90 procent z nich zatím ve zlato nevěří, upozornil Krejčí.

Mistrovství světa v lyžování se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz