Je tu akce roku. Urvou čeští hokejisté na MS medaili kurzům navzdory?

Dobře naladěný kouč české reprezentace Alois Hadamczik a útočník Petr Koukal. | foto: Šimánek VítČTK

3 2013
Sázkaři zpozorněli, začíná hokejové mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. V roce bez olympiády i velkého fotbalového turnaje půjde o sázkařský vrchol sezony. Podle bookmakerů je největším favoritem šampionátu Rusko a Češi medaili nezískají.

Rok co rok se situace opakuje. Hokejové mistrovství světa se blíží a sázkové kanceláře se těší na rekordní tržby. Celkově čeští sázkaři během turnaje prosází kolem miliardy korun. Třeba u Fortuny loni přijali sázky za 200 milionů. "A letos očekáváme desetiprocentní nárůst, tedy na 220 milionů korun," říká mluvčí společnosti Petr Šrain.

U Chance jsou ještě optimističtější. "Loni jsme dosáhli na padesát milionů, což bylo o zhruba 25 procent více než o rok dříve. Tento trend chceme zachovat i letos. Odhaduji, že se dostaneme k 60 milionům korun," tvrdí Markéta Světlíková.

Naplní se letos předpoklady?

Porovnání skutečného pořadí MS 2012 s kurzy před šampionátem

Odhad:         Realita:                                     

1. Kanada         1. Rusko
2. Rusko           2. Slovensko
3. Švédsko       3. Česko
4. Finsko          4. Finsko
5. Česko           5. Kanada
6. USA              6. Švédsko
7. Slovensko     7. USA
8. Švýcarsko     8. Norsko


Tipsport dokonce vyhlásil útok na rekord. "Očekáváme náběry přes 300 milionů," uvedl mluvčí Lubomír Ježek. "Pokud není v daném roce evropský nebo světový fotbalový šampionát, hokejové mistrovství světa v zájmu sázkařů jasně vede. Mírnými konkurenty snad budou jen tenisové grandslamy," vysvětluje Ježek zájem sázkařů.

Důležitým faktorem jsou v tomhle ohledu výkony českého týmu - čím víc se bude Hadamczikovu výběru dařit, tím víc bude sázek. Český národní tým je však podle kurzů až na pátém místě, průměrně se na něj vsází s kurzem 8:1.

Nejnižší kurzy mají ruští obhájci zlata, za nimi jsou domácí Švédové a až třetí silná Kanada. Před Českem jsou ještě Finové. Slovensko, které minulý rok s českým koučem Vladimírem Vůjtkem senzačně získalo stříbro, má kurz 25:1.

Odhad bookmakerů v podstatě kopíruje tipy sázejících, i když část z nich při sestavování tiketů myslí vlastenecky. "Na výhru Česka jsme přijali 25 procent sázek. Vede Rusko s 30 procenty, na Švédsko připadá 18 procent, Kanadu 15 procent a Finsko deset procent," sděluje Šrain. "Ale evidujeme i tiket za 100 korun na vítězství Slovinska v kurzu 1250:1," dodává mluvčí Fortuny.

Sázkové kanceláře připravily pro klienty nejen spoustu běžných příležitostí, ale také speciální akce po dobu šampionátu. Ve Fortuně se hraje o půlmilionový bank a každý nový sázkař dostává na internetový účet bonus 200 korun.

Tipsport rozjíždí soutěž "Staň se hráčem nároďáku." Lidé budou za správné tipy sbírat virtuální akční body, tzv. "sporťáky". Od 22. května pak mohou sázkaři za "sporťáky" vydražit ceny - VIP zájezd s českou reprezentací na turnaje Euro Hockey Tour nebo aktivní účast na tréninku národního týmu.

Chance nabízí zvýšení kurzů u sázek na střelce a soutěž o permanentky na příští extraligovou sezonu, u Sazky můžete vsázet na šampionát bez manipulačního poplatku.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz