Češi prosázeli na MS přes půl miliardy. Sázkovkám pomohlo Slovensko

VĎAKA, JANKO! Slovenský obránce Michal Sersen spěchá obejmout brankáře Jána Laca, který vychytal Čechy v semifinále mistrovství světa.; | foto: Reuters

23 2012
Právě skončené hokejové mistrovství světa ve Švédsku a ve Finsku odstartovalo sázkařské hody. U českých sázkových kanceláří lidé prosázeli během turnaje přes půl miliardy korun. Šampionát byl nejsázenější akcí roku, ovšem za nedlouho začíná fotbalové Euro. A to hokej hravě překoná.

V podstatě všechny sázkové firmy jsou spokojeny, protože oproti loňskému mistrovství světa v hokeji se jim tržby ještě zvýšily.

U Tipsportu nabrali sázky ve výši skoro 250 milionů korun, konkurenční Fortuna dosáhla téměř 200 milionům, u Chance se objem sázek navýšil o 25 % (na loňském šampionátu to bylo 65 milionů) a Synot Tip vybral o dvacet procent víc (loni 35 milionů).

Vše o MS 2012

Analýzy, statistiky...

Připomeňte si právě skončený šampionát ZDE.

To dělá celkově sumu přes půl miliardy korun. Částka je zase o něco vyšší než v Bratislavě. Lidé také více sázeli na internetu a právě sázky u cizích společností působících v Česku na síti nejsou započítány, takže peněz proteklých skandinávským ledem může být ještě trochu víc.

Ale ani sázkaři nemusí být úplně smutní. "Z pohledu sázejících se jednalo o nejúspěšnější hokejové mistrovství za poslední roky, ve skupinách byli úspěšnější sázkaři, ve vyřazovací části zase bookmakeři a celková bilance je tak vyrovnaná," popisuje Petr Šrain, mluvčí Fortuny.

Slovenští sázkaři svému týmu věřili

Zajímavý trend zaznamenali u slovenského Tipsportu. Ačkoliv jejich reprezentace byla v play-off podle kurzů outsiderem, slovenští fanoušci na hráče sázeli. To není moc obvyklé.

Dařilo se také sázejícím u Chance "Nejpodařenějším dnem patnáctý květen, kdy se hrály poslední zápasy základních skupin. To nezaváhal ani jediný z favoritů, všechny zápasy dopadly podle očekávání a na výhrách jsme vypláceli přes 130 procent hodnoty všech vkladů," řekla mluvčí Markéta Světlíková. U Tipsportu duel sázkaři vs. bookmakeři dopadl remízou, u Synot Tipu měli mírnou převahu experti.

Sázkovým kancelářím k vyrovnané bilanci hodně pomohly překvapivé výhry českých a slovenských hokejistů ve čtvrtfinále. Sázkaři totiž věřili favoritům - tedy Švédsku a Kanadě. A právě federální bitva v semifinále byla nejsázenějším zápasem šampionátu. "V semifinále jsme měli náběr 6,5 milionu korun," říká Šrain z Fortuny.

Sázkaři na zápase Česko-Slovensko prodělali, ale byli i tací, kteří díky se díky vítězství Slováků 3:1 z výhry radovali. Třeba u Chance v Šumperku sázející věřil slovenskému týmu tak, že vsadil naj jeho vítězství 90 tisíc. Zpátky bral 373 tisíc.

Hokejové mistrovství světa však na postu nejsázenější sportovní akce roku 2012 vydrží jen necelý měsíc. Sázkaři i sázkové kanceláře se už teď připravují na fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz