Sázkaři při olympiádě nejvíce vydělávali na fotbalových zápasech

Sázky na olympijské sporty mnoha lidem zpříjemnily konec prázdnin. | foto: Profimedia.cz

27 2008
I když největším sázkařským hitem stále zůstává fotbalová Premier League, hodně peněz se v srpnu prosázelo i na olympijské hry v Pekingu. Nejvíc sázkaři vydělali na fotbalovém turnaji mužů a žen, třeba kancelář Fortuna zde vyplatila výhry kolem 30 milionů korun.

V atletice se nejvíce sázelo na světového rekordmana v běhu na 100 a 200 metrů Usaina Bolta. Ten sázkaře, kteří na jeho výhru vsadili přes 600 tisíc korun, rozhodně nezklamal.

Na vítězství Barbory Špotákové v hodu oštěpem byl kurz 1,6:1 a sázky u Fortuny přesáhly milion korun. Tipsport hlásí nejvyšší sázku právě na oštěpařčino zlato. Bylo to 200 tisíc korun a výhra při kurzu 1,55:1 se vyšplhala až na 310 tisíc korun. Královna ve skoku o tyči, Ruska Jelena Isinbajevová, měla i přes nízký kurz 1,05:1 u českých sázkařů stejnou podporu jako Špotáková. Na její výhru vsadili také kolem milionu.

Šebrlemu Češi nevěřili
Velký otazník visel nad výkonem desetibojaře Romana Šebrleho. Třetina sázkařů ve Fortuně sázela v kurzu 2,25:1 na umístění do třetího místa. Na medailové umístění vsadili 300 tisíc korun. Na to, že Šebrle pojede domů bez medaile, byl kurz 1,5:1 a vsazeno přes 500 tisíc korun.

Tipsport měl v desetiboji vypsané tzv. duely, tedy který ze dvou závodníků skončí lépe. V nabídce byly dvojice Clay-Šebrle, Kravčenko-Šebrle, Karpov-Šebrle a Suarez-Šebrle. Na dvojici Clay-Šebrle byl kurz 1,15:4,15. Podle sázkařů a kurzů měl být Roman Šebrle na čtvrtém místě. Jenže reálně si pohoršil ještě o dvě místa.

Za 10 tisíc skoro 900 tisíc korun
A jak sázeli nejšťastnější výherci? Sázkař ve Fortuně  vsadil šestkrát stejný tiket za 10 tisíc korun a vyhrál 868 tisíc korun. Nejvyšší výhra v Tipsportu dosáhla 310 tisíc korun, právě díky poslednímu pokusu Barbory Špotákové.

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz