Sázkař, který přechytračil Tipsport: Dali jsme takový gól rukou

Dostanou sázkaři peníze, které chtějí? Tipsport to odmítá. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

23 2009
Našli mezeru v systému, které okamžitě využili. Skupinka sázkařů v úterý hrála o víc než 300 milionů korun. Výhru jim ale společnost Tipsport nehodlá vyplatit. "Bookmakeři nám mohli sázky stornovat do začátku zápasů. To ale neudělali," čílí se jeden ze sázkařů.

Tipující sázeli na střelce v NHL. Vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu. Tipsport spočítal, že sázkaři hráli dohromady o 342 milionů korun. -čtěte Přechytračili systém sázek Tipsportu a chtějí svoji výhru: 340 milionů korun

"Využili jsme chyby soupeře," odpověděl jeden ze sázejících, který si přeje zůstat v anonymitě. Redakci iDNES.cz se představil pod přezdívkou "sazkarXY".

Tikety

Jak vypadaly?

Jak jste přišel na to, že systém Tipsportu jde obejít?
O téhle možnosti jsem se dozvěděl na jednom sázkařském webu, kde si lidé vyměňují tipy na utkání. Nebyla to dopředu připravovaná akce.

Tvrdíte, že jste vsadili neobvyklou, ale povolenou kombinaci. Proč myslíte, že povolenou?
Podle hesla "co není zakázáno, to je povoleno". Jen jsme využili chyby soupeře. Za chybu nese plnou zodpovědnost sázková kancelář, která svou neschopností celou záležitost způsobila. V žádném případě si nemyslíme, že to byl podvod.

Zástupci Tipsportu se brání tím, že sázky odporovaly hernímu řádu. Vy si to nemyslíte?
Sázkaři proti sázkovým kancelářím, to je takový velký zápas. I tady - jako v kterémkoliv sportu, který má pravidla - se hraje podle všech dostupných možností a kliček. V Tipsportu můžou podle pravidel každou sázku, která se jim nezdá, stornovat do začátku zápasu. A to v našem případě neudělali. Výhry by proto měly být vyplaceny.

A co etická otázka?
Přirovnal bych to k nedávnému fotbalovému zápasu Francie - Irsko. Thierry Henry si zpracoval míč rukou, Francie z toho dala gól a postoupila. Teď jsme takový gól rukou dali my, sázkaři. Žijeme zkrátka ve světě, kde každý za své chyby platí, tak proč by neměl Tipsport?

Vsadit jste mohli kvůli technické chybě v systému. To je jeden z argumentů, proč by vám výhra neměla být vyplacena.
To je zcela nepřijatelný argument. Tak by totiž mohl Tipsport argumentovat po každé vysoké výhře.

Obě strany zvažují právní kroky. Nebojíte se dohry u soudu?
Kdepak. Zatím se vše analyzuje a pokud proti Tipsportu budeme postupovat, tak určitě hromadnou žalobou všech sázkařů, kterým sázková kancelář nechce vyplatit výhru.

Vzpomenete si na nějaký podobný případ, o který se můžete opřít?
Ano, v minulosti společnost Fortuna špatně - prý omylem - vypsala hranice na počet gólů v zápasech první rumunské ligy. Někdo ji chybně nastavil na 5,5 gólu a jeden sázkař toho využil. Vsadil, že v každém zápase padne méně než 5,5 gólu, a vyhrál slušné peníze. Fortuna tehdy také mohla argumentovat, že se jedná o technickou chybu. To ovšem neudělala a výhru vyplatila.

Řekl jste "prý omylem". Chcete říct, že to Fortuna mohla udělat schválně?
Od spolehlivého zdroje z jedné sázkové kanceláře mám informaci, že takto se vyplácí prémie zaměstnancům. Nevím, jak je to s daněmi, které společnosti odvádí státu, ale tímto způsobem se dají rapidně snížit zisky. Že by to byl i náš případ? Co když Tipsport chtěl nadělit svým zaměstnancům pod stromeček tučné prémie, ale byl odhalen skupinkou sázkařů? Sázím už dost dlouho, abych věděl, že všechny sázkové kanceláře mají své systémy propracované a takovéhle chyby se jim nestávaly.

Jak dlouho už sázíte?
Patnáct let. Takže mám dost zkušeností, abych mohl říct, že české sázkové kanceláře se ke svým zákazníkům chovají opravdu žalostně. Vemte si třeba zápas, ve kterém jsou šance obou týmů vyrovnané. Místo kurzu 2,00 tuzemské společnosti vypisují kurzy 1,80. A k tomu navíc ještě zaplatíte desetiprocentní manipulační poplatek. To také není etické - tak proč by se sázkaři měli k sázkovkám chovat fair-play?

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz