Prémie u Fortuny odolala, Sazka spouští novou loterii s názvem Kasička

SAZKA ÚTOČÍ. Konkurenty na loterijním trhu má odrazit nová hra společnosti Sazka s názvem Kasička, kterou spustila firma v pondělí. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

19 2012
Jackpot s prémií přesahující 100 milionů korun ve hře Loto od společnosti Fortuna nikdo nevyhrál. Poslední možnost padla v sobotu. Lákavá prémie zůstává ještě ve Sportce. Loterijní firma Sazka navíc spouští novou číslenou hru s názvem Kasička.

Vypadá to, že Sazka je po loňských problémech zpět v plné síle. Na loterijní trh v Česku nyní přichází s další hrou. Po nejstarší hře u nás - Sportce - mladších Euromilionech či Šťastných 10 spustila v pondělí Kasičku.

Losování šesti výherních čísel z čtyřiceti devíti bude probíhat dvakrát denně. Sázející může tipovat tři, čtyři nebo pět čísel a zaplatí dvacet korun. Tři až šestnáct čísel pak hádá v kombinované sázce, která stojí minimálně desetikorunu.

Už předem si pak sázkaři mohou spočítat eventuální výhru. Když někdo uhodne pět ze šesti čísel a vsadí dvacet korun, pak získá milion. Stejně jako u jiných číselných loterií Sazky mohou sázkaři vybrat šťastná čísla také náhodně počítačem.

"Věříme, že nová hra Kasička, která nabízí výhry dvakrát denně, si brzy najde svůj okruh spokojených sázejících," uvedla Jana Studničková, obchodní a marketingová ředitelka Sazky. Studničková doplnila, že "nová" Sazka spuštění další loterie avizovala už dříve a teď tedy jen dodržela slib.

Sportka i s Jágrem stále láká na rekordní výhru

Ale české sázkaře zatím láká hlavně zavedená Sportka. Ještě měsíc totiž se v ní hraje o superjakcpot s prémií. Jeho současná výše je 170 a půl milionu korun. To by stále byla historicky nejvyšší výhra. Pravděpodobnost, že by někdo tuto sumu získal, je však hodně malá.

Prémie definitivně odolala u konkurenční Fortuny. Ještě v sobotu se hrálo o více než 100 milionů, teď jackpot klesl "jen" na 33 milionů. Dost lidem by i tato částka udělala velkou radost.

"Z našich průzkumů vyplývá, že mnoho lidí vůbec nemá představu, jak s takovou výhrou naložit. Většina hráčů by vyrazila na dovolenou, investovala do svého bydlení, podělila se o výhru s rodinou. Dál ale sny hráčů většinou nesahají. Mnozí by se proto spokojili s výhrou kolem 5 milionů korun," vysvětluje Petr Šrain, mluvčí Fortuny.

RYTÍŘ. Jaromír Jágr oblékl nový kladenský dres s rytířem na hrudi.

Společnost Fortuna se nyní zaměří na další propagaci hry Loto, kterou marketingově spojí s kurzovým sázením pod vedením nového ředitele. Čekají se tedy v reklamní strategii určité změny. Zato Sazka se spoléhá na fungující tvář slavného hokejisty Jaromíra Jágra.

Také nové televizní reklamy s Jágrem byly natočeny přímo ve Philadelphii, kde útočník hraje NHL za místní Flyers. Usměvavý Jágr v jedné z nich vystupuje třeba jako hasič.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz