Rekordní olympiáda, hlásí sázkovky. Lidi zklamali Veselý i Kulhavý

REKORDNÍ OLYMPIÁDA. Olympijské hry v Londýně byly z pohledu českých sázkových kanceláří rekordní. | foto: Reuters

15 2012
Fanoušci i sportovci byli z právě skončených olympijských her v Londýně nadšení. Spokojená je i česká výprava, která zaznamenala druhý nejlepší výsledek v samostatné historii. Pro sázkové kanceláře byla olympiáda v Londýně rekordní.

České sázkovky jsou na tom vlastně podobně jako čeští sportovci. Také u nich olympijská bilance výrazně předčila optimistické odhady před startem velké sportovní akce. Oproti hrám v Pekingu 2008 vybraly více peněz.

"V rámci celé skupiny jsme vybrali přes 400 milionů korun, v Česku to činí zhruba 200 milionů. Je to srovnatelný výsledek s hokejovým šampionátem a o třetinu méně než při fotbalovém Euru," shrnuje výsledky Fortuny její mluvčí Petr Šrain.

Zajímavosti

- nejvyšší výhrou bylo 1,33 milionu korun u Fortuny

- 7 procent objemu sázek u Chance tvořily tipy na ženský fotbalový turnaj

- Fortuna už teď vypsala několik příležitostí k olmypiádě v Riu 2016

"Pro Tipsport byla olympiáda historickou sázkařskou událostí. Poprvé překonala hokejové mistrovství světa. Zájem byl takový, že náběry byly dvojnásobné než minulou olympiádu," shrnuje Jiří Hadrava z Tipsportu. Ten vybral na sázkách 300 milionů korun.

Chance hlásí nárůst oproti Pekingu ve výši 60 procent, což dělá zhruba 60 milionů korun vybraných ze sázek.

Za nárůstem objemu sázek je zejména možnost vyplňování tiketů přes internet, nebo dokonce v průběhu závodu či utkání. Tradičně oblíbenými sporty mezi sázkaři jsou fotbal, tenis, atletika. Na druhou stranu letos většina tuzemských sázkovek přichystala pro klienty možnost sázek na okrajové olympijské disciplíny - třeba i skoky do vody.

Jistoty

2012. Oštěpařka Barbora Špotáková oslavuje olympijské zlato v Londýně. (9.

Čeští sázkaři pochopitelně kromě výše zmíněných sportů tipovali hlavně výsledky českých reprezentantů, především těch s medailovými ambicemi. Jednoznačně nejvíc sázkařům "hodila" zlatá oštěpařka Barbora Špotáková. U Fortuny vypláceli na výhrách za správné tipy na Špotákovou asi šest milionů (například sólo sázka za 500 tisíc korun v kurzu 1,9:1 na její zlato znamenala výhru 950 tisíc korun). Podobná situace je i u konkurence.

Druhou sázkařskou jistotou londýnské olympiády byl jamajský sprinter Usian Bolt. I na jeho závody Češi sázeli ve velkém množství a většinou peníze inkasovali i s mírným zhodnocením zpět.

Zklamání

Skóre mezi sázkaři a bookmakery vyrovnala (nebo lehce převrátila na stranu expertů sázkových kanceláří) četná zklamání na olympijských sportovištích. Sem patří třeba bídné vystoupení českých tenistů ve dvouhře, selhání španělských fotbalistů nebo čtvrté místo českého oštěpaře Vítězslava Veselého.

Vítězslav Veselý na olympiádě v Londýně medaili nezískal a skončil až na
RYCHLEJŠÍ NEŽ VÍTR. Jaroslav Kulhavý se blíží do cíle závodu horských kol na...

Sázkaře totiž Veselý "namlsal" skvělým výkonem v kvalifikaci. U Tipsportu 99 procent sázkařů věřilo v medaili, jeho kurz se rázem snížil na 1,6:1. Jenže Veselý nakonec zůstal těsně bez medaile a zlato senzačně bral Kershorn Walcott z Trinidadu a Tobaga. Jeho kurz? 100:1.

Sázkaře paradoxně nepotěšila zlatá tečka bikera Jaroslava Kulhavého, který pro Česko získal čtvrté zlato a medailovou sbírku zaokrouhlil na deset. Snad jen kromě KajotBetu tak všude sice sázkaři věřili české výpravě v zisk sedmi a více medailí, ale převážně tipovali, že z toho budou jen tři zlaté.

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz