Sázející fotbalistům Viktorie nevěřili, fanoušci mají radost

Fotbalisté Viktorie Plzeň potěšili výhrou v Kodani svoje fanoušky a jsou krůček od účasti v Lize mistrů. | foto: Daniel Beran, MAFRA

17 2011
Hráči Viktorie Plzeň šokovali překvapivým vítězstvím 3:1 v Kodani fotbalovou Evropu, ale i většinu sázejících v České republice. Nesmírnou radost udělali svým fanouškům, sklidili za to potlesk několika stovek plzeňských fandů přímo na stadionu Parken a obdiv těch dalších doma.

"Zápas v Kodani se mi moc líbil, obzvláště druhá půlka byla super," říkal desetiletý mladý fotbalista Samuel Těžký, který utkání sledoval v televizi.

Přímo v Kodani samozřejmě nemohl chybět ani šéf sdružení plzeňských fanoušků Pfans Roman Bakala, který organizoval autobusové zájezdy do Dánska a předtím i do norského Trondheimu.

"Pořadatelé asi nechápali, protože v plzeňském sektoru nebyl člověk, který by netancoval, nekřičel a netleskal. Po každém gólu, který Viktorka dala, to byla extáze. Jinak se pocity popsat nedají," vyprávěl nadšeně po vítězném návratu do Plzně.

Radost mu nezkazila ani předzápasová potyčka s fanoušky místního klubu (více čtěte zde).

Ještě před pár lety se to příznivcům fotbalu zdálo jako neskutečný sen, ale teď chybí k účasti mezi evropskou smetánkou v Lize mistrů jediný krůček. Zvládnout i "domácí" odvetu s FC Kodaň. Ta se bude hrát příští středu v pražském Edenu.

Zájem o lístky je přitom obrovský, vstupenky mizí z předprodejů obrovským tempem. Místa ve speciálním vlaku, který vypravuje zdarma ve spolupráci s klubem do zastávky Praha-Vršovice Plzeňský kraj, byla během pár úterních hodin rozebrána.

Sázkař, který trefil přesný výsledek, vyhrál 45 tisíc

O tom, jak překvapivé bylo vítězství Viktorie Plzeň v Kodani, svědčí i čísla ze dvou největších sázkových kanceláří v Česku. Ve Fortuně si na vítězství Kodaně v prvním zápase vsadilo 90 procent tipujících, v Tipsportu dokonce 95 lidí ze sta.

"Vítězství Kodaně se objevilo na sto tisících tiketech, celkem bylo vsazeno přes tři miliony korun. Vítězství Plzně se objevilo jen na šesti tisících přijatých tiketech," uvedl mluvčí Tipsportu Michal Peterka.

Autor:
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském hokeji vyjádří tak,...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových kanceláří. Jejich...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Najdete na iDNES.cz