Rekordní turnaj. Češi na fotbalové MS prosázeli přes miliardu korun

ŠAMPIONI. Mistrovství světa 2010 v Jižní Africe vyhráli fotbalisté Španělska. | foto: AP

14 2010
O fotbalové mistrovství světa byl mezi sázkaři rekordní zájem. Podle odhadů Češi během měsíce na turnaj v Jižní Africe prosázeli přes miliardu korun.

Jde tak o největší sportovní akci roku, která překonala i mistrovství světa v hokeji nebo zimní olympiádu.

"Mistrovství světa v kopané bylo nejsázenější událostí letošního roku. Je to dáno tím, že fotbal je pro sázející dlouhodobě nejatraktivnějším a nejsledovanějším sportovním odvětvím. Nárůst vyplývá z toho, že poprvé mohli lidé při mistrovství světa sázet u domácích sázkových kanceláří legálně prostřednictvím internetu," uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Konkrétní prosázenou sumu ovšem Sazka nezveřejnila.

Michal HanákJak tvoří kurzy

Šéfuje týmu bookmakerů, kteří si v posledních dnech neodpočinou. Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny, spočítal, že jeho lidé během mistrovství světa ve fotbale připraví 25 tisíc různých sázek.

Zikmund rovněž upozornil, že bylo vsazeno i více peněz než při posledním mistrovství světa v roce 2006, které se uskutečnilo v sousedním Německu a za účasti české reprezentace.

Sázková kancelář Tipsport přijala během jihoafrického mistrovství sázky za 500 milionů korun, konkurenční Fortuna pak za více než 400 milionů korun.

"Když nebereme v potaz dlouhodobé soutěže typu Liga mistrů nebo Premier League, stal se letošní šampionát nejsázenější akcí v historii. Zájem sázkařů byl takřka čtyřikrát vyšší, než tomu bylo v případě letošního hokejového mistrovství světa," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Lidé měli během šampionátu široké možnosti sázek. Sázet bylo možné na držení míče, rohy, střelce branek či autová vhazování. "Jeden z nejkurióznějších tiketů však směřoval na celkovou výhru největšího outsidera v turnaji, Nový Zéland s kurzem 3500:1," uvedl Šrain.

Nejvyšší vyplacená výhra u Fortuny činila téměř 840 tisíc korun, nejvyšší správně trefený kurz byl 1264:1 a nejvyšší částka, která propadla, byla 390 tisíc korun. Sázející si podle kanceláří také velmi oblíbili live sázky v průběhu zápasů. Na live sázky podle Zikmunda připadla přibližně čtvrtina všech vkladů.

Největší zájem měli sázkaři podle údajů Tipsportu o duel Anglie s Alžírskem s vklady přes 12 milionů korun. Tento zápas byl zároveň kvůli remíze pro sázkaře největší pohromou. Podobně sázkaři zahazovali tikety po remíze Itálie s Novým Zélandem.

"Na propadáku světových týmů Itálie, Anglie nebo Francie Tipsport vydělal," uvedl Ježek.

Podle Zikmunda nejvíce vydělaly sázkové kanceláře na porážce Španělska se Švýcarskem, překvapivé prohře Itálie se Slovenskem nebo remíze Nového Zélandu se Slovenskem. Rovněž se podle něj nečekaly ani čtvrtfinálové neúspěchy Brazílie nebo Argentiny.

Zakumi, maskot světového poháru v JAR.MS ve fotbale

Přečtěte si všechno podstatné o kurzových sázkách na mistrovství světa ve fotbale, které se hraje v JAR

Autoři: ,

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz