Uteče Rath po propuštění z vazby třeba na Seychely? Můžete si vsadit

PUSTÍ HO? Poslanec David Rath by mohl být propuštěn z vazby. Lidé si mohou vsadit, kde bude trávit Velikonoce. | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2013
Nejen sportem živ je český sázkař. Stále více mu sázkové kanceláře nabízejí společenské, netradiční nebo i humorné sázky. Jednou takovou teď společnost Fortuna oživila kauzu Rath. Můžete tipovat, kde stráví bývalý středočeský hejtman Velikonoce.

Už když Davida Ratha, poslance za ČSSD a tou dobou ještě šéfa kraje, policie loni v květnu zatkla nadaleko jeho domu v Hostivici se sedmi miliony korun v krabici od vína, Fortuna na korupční aféru zareagovala a vypsala kurzy na to, kde se ještě u Ratha najdou peníze.

Teď se jedná o to, zda bývalého hejtmana soud propustí na kauci. Prozatimní rozhodnutí o dvoumilionové kauci není pravomocné, protože se státní zástupce proti němu odvolal. Záležitost je teď u krajského soudu.

U Fortuny si můžete vsadit, jestli se kauzu Rath podaří vyřešit ještě před velikonočními svátky. Kurz na to, že nebude Rath z vazební věznice propuštěn do 1. dubna je pouze 1,1:1. Bookmakeři vidí reálnější termín 12. dubna - kurz na propuštění je 2:1. Opačná varianta má však nižší kurz 1,66:1.

Experti sázkové kanceláře také celou situaci odlehčili druhou možností, na co si v souvislosti s Rathem vsadit. Kdyby se skutečně dostal poslanec z vazby na velikonoční pondělí, kde by ho strávil?

"Nelze vyloučit, že se po čase stráveném v cele rozhodne regenerovat a vyrazí za teplem do JAR, na Seychely, Velikonoční ostrovy," říká s úsměvem Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny.

Další variantou je třeba buštěhradský zámek (ze zakázky na jeho opravu měl pocházet úplatek), bohoslužba v Týnském chrámu nebo koupel v řece Ganze.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz