Pupek pokerového světa je teď v Praze. Na vítěze turnaje čeká pohádková výhra

ŽETONY. Hráči pokeru si často pohrávají se svými žetony. Tento snímek je z prvního dne turnaje European Poker Tour, který se tento týden koná v pražském hotelu Hilton. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

14 2010
Když zavřete oči, můžete si připadat jako na louce. Slyšíte akorát cvrkot. Akorát ho nemá na svědomí žádný hmyz, ale pokerové žetony. V pražském hotelu Hilton se tento týden hraje prestižní turnaj série European Poker Tour (EPT).

Honosné prostředí luxusního hotelu už hostilo mnoho celebrit, při návštěvě Česka tu pobýval i bývalý americký prezident George Bush. Nyní se sem sjeli hráči pokeru z celého světa. Ve foyer kongresového sálu je slyšet čeština i slovenština. Ale u cigarety spolu lidé rozmlouvají v němčině, ruštině, italsky a samozřejmě anglicky.

PokerStars.com EPT se koná v Praze už počtvrté. Letos se o tento pokerový svátek a největší turnaj, který Česko hostí, zajímá více lidí. Je to zejména proto, že mezi účastníky byl obhájce titulu Jan Škampa, který ovšem hned po prvním dnu vypadl.

Ale nebyl jedinou českou naději. Na EPT hrají i Martin Kabrhel nebo Martin Hrubý.

ČESKÁ HVĚZDA. Jan Škampa obhajuje na turnaji European Poker Tour v Praze loňské vítězství.

Hlavní soutěž začala v pondělí krátce po poledni. A bylo vidět, že jsou hráči teprve na startu. Někteří zmateně pobíhali a hledali, jak se dostanou do sálu. Nejdřív se museli zaregistrovat a pak mohli jít zaplatit buy-in. Startovné činí 5 000 eur, za něž hráči dostali 30 000 čipů do hry.

Pak už usedli ke stolu a soustředili se na hru. Někdo si pustil hudbu do sluchátek, jiný si nasadil brýle. Hodně hráčů také zapisovalo své handy do iPadů nebo na papír. "Seberu ti to a kouknu se," pobaveně hlásil Josef Guláš směrem k soupeři evidujícímu předchozí hry.

Prestižní turnaj European Poker Tour

více o pokerovém turnaji, který hostí v těchto dnech pražský hotel Hilton, si přečtete ZDE.

Kdo by čekal, že hráči budou muset mít nějaký formální oblek, mýlil by se. Taková pravidla mají jenom dealeři. Pokeroví hráči nosí oblečení, které jim nejvíc sedí, cítí se v něm dobře. I to jim při hře dodává klid. Ale jsou i tací, kteří mají "dresy". Lépe řečeno trika s logem profesionální herny, v jejíchž barvách hrají.

Když někdo během hry položí karty, musí mlčet. Jinak ho dealer přísně okřikne. V tom je řád turnaje nekompromisní. Povídat si můžou hráči v přestávkách mezi jednotlivými levely.

Ještě neuběhla z hlavní soutěže ani půlhodina a už se v Hiltonu ozvalo: "Seat open!" To znamená, že někdo z turnaje vypadl. Smůla. Ale cesta do Prahy nemusí přijít nazmar. Během týdne se koná několik doprovodných turnajů a každodenní cash game.

Pro ty šťastnější vyvrcholí EPT v sobotu finálovým stolem. Hraje se o zhruba 650 000 eur, což je v přepočtu 16 milionů korun. To je příjemný vánoční dárek, ne?

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz