Předčasné volby vyhrají sociální demokraté, myslí si bookmakeři

VYHRAJE? Jiří Paroubek podle sázkových kanceláří dovede ČSSD k vítězství v předčasných volbách do Sněmovny. | foto:  Dan Materna, MAFRA

10 2009
Říjnové předčasné volby do Poslanecké sněmovny vyhraje ČSSD. Občanským demokratům, které favorizuje většina průzkumů veřejného mínění, uškodí v předvolebním boji toskánská aféra jejich předsedy Mirka Topolánka. Vychází to z kurzů sázkových kanceláří.

Sázková kancelář Tipsport vypsala na vítězství strany Jiřího Paroubka kurz 1,75 (při vsazené stokoruně vyhrajete 175 Kč). Pravicová ODS ztrácí, u Tipsportu lze sázet za 1,90. Podobné kurzy najdete i v nabídce Chance a Fortuny, Synot Tip zatím na výsledek voleb sázet neumožňuje.

Bookmakeři zvolili nižší kurz pro ČSSD navzdory mínění politologů a sociologických průzkumů. "Podle politologů sice nebude mít toskánská aféra šéfa ODS Mirka Topolánka na volby zásadnější vliv, při vypisování kurzů však na citlivost tématu vůči veřejnosti určitou roli hrála," zdůvodnil mluvčí Tipsortu Lubomír Ježek.

KURZY NA VÍTĚZSTVÍ JEDNOTLIVÝCH STRAN
ČSSD ODS KSČM KDU-ČSL SZ JINÁ
1,71 1,92 133 625 750 50

Jako nepravděpodobnou variantu vidí sázkoví experti, že by se z volebního vítězství radovala jiná strana, než jsou dvě nejsilnější. Průměrný kurz na triumf komunistů je zhruba 130:1. Velmi divoký kurz vypsala kancelář Chance na Stranu zelených - při vsazené stokoruně byste brali výhru 100 tisíc.

Právě zelené by měla v parlamentu vystřídat ambiciózní strana TOP 09, jejíž tváří je exministr financí Miroslav Kalousek a předsedou Karel Schwarzenberg. Na tom se bookmakeři shodnou, průměrný kurz je velmi nízký - 1,20.

DOSTANOU SE DO SNĚMOVNY?
TOP 09 Strana zelených KDU-ČSL
ano 1,20 6,10 1,22
ne 4,10 1,05 3,6

Kurzy pochopitelně nejsou konečné. "Je velmi pravděpodobné, že se kurzy budou ještě v návaznosti na aktuální vývoj na české politické scéně do termínu voleb upravovat," připomíná Ježek.

Ovšem věřit sázkovým kancelářím, které se v drtivé většině zabývají sportem, ve společenských tématech bývá ošidné. Důkazem bylo poslední hlasování o důvěře vládě Mirka Topolánka. Ač bookmakeři tipovali opak, Poslanecká sněmovna vyslovila vládě nedůvěru.

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz