Doporučujeme

ČESKÁ HVĚZDA. Jan Škampa obhajuje na turnaji European Poker Tour v Praze loňské vítězství.

ČESKÁ HVĚZDA. Jan Škampa obhajuje na turnaji European Poker Tour v Praze loňské vítězství. | foto: Michal Doležal, ČTK

Před rokem Škampa vyhrál miliony, na obhajobu se ale letos necítí

  • 0
Žádný český hráč nemá v pokeru větší úspěchy. Jan Škampa vstoupil v pražském hotelu Hilton do turnaje European Poker Tour (EPT), ve kterém obhajuje loňské vítězství. "A o nějaký pořádný úspěch se budu snažit i letos," řekl.

Škampa se před rokem stal prvním Čechem, který dokázal vyhrát turnaj PokerStars.com EPT. A tak je letos logicky pod drobnohledem všech českých pokerových nadšenců, jestli úspěch dokáže zopakovat.

"Je celkem nepravděpodobné, že by se mi povedlo vyhrát dva roky po sobě. Přijeli opravdu skvělí hráči, je tu obrovská konkurence. Ale budu se snažit," slíbil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Martin Hrubý přemýšlí, jak zareaguje na situaci, která na stole vznikla.Prestižní turnaj

V Hiltonu se hraje o miliony korun: do Prahy se sjela pokerová smetánka. Do akce jdou i dvě největší české naděje: Jan Škampa a Martin Hrubý.

Vloni se Škampovi doslova změnil život. V pokerovém světě byl známý už před svým největším úspěchem, ale teď ho zná skoro každý. Jako "toho studenta, který vyhrát v přepočtu skoro osmnáct milionů korun za jediný turnaj". Rozhovory najednou dával i médiím, které jinak mají k pokeru hodně daleko.

"Jak se teď turnaj blížil, tak jsem na to vzpomínal čím dál víc - přeci jen mám na tenhle turnaj hezké vzpomínky. Navíc je příjemné, že nemusím řešit žádné cestování a můžu bydlet ve známém prostředí. Zkrátka je to můj nejoblíbenější turnaj," řekl Škampa.

Narozdíl od druhého českého esa Martina Hrubého začala soutěž pro Škampu už v pondělí v poledne (první kolo probíhá v pondělí a úterý). V pruhovaném bílo-modrém "námořnickém" svetru si hbitě mezi prsty pohrával se žetony, jak je pro něj typické.

Zatím to byl ale jenom začátek. K úspěchu a penězům totiž vede dlouhá cesta - turnaj vyvrcholí v sobotu finálovým stolem. Když si tedy o víkendu dočtete o Škampovi v dalším článku, bude to znamenat, že mladý hráč opět dosáhl velkého výsledku.

Jan ŠkampaJan Škampa

VZPOMÍNKA. Takhel Jan Škampa oslavoval vítězství před rokem.

  • Nejčtenější