Před rokem Škampa vyhrál miliony, na obhajobu se ale letos necítí

ČESKÁ HVĚZDA. Jan Škampa obhajuje na turnaji European Poker Tour v Praze loňské vítězství. | foto: Michal DoležalČTK

13 2010
Žádný český hráč nemá v pokeru větší úspěchy. Jan Škampa vstoupil v pražském hotelu Hilton do turnaje European Poker Tour (EPT), ve kterém obhajuje loňské vítězství. "A o nějaký pořádný úspěch se budu snažit i letos," řekl.

Škampa se před rokem stal prvním Čechem, který dokázal vyhrát turnaj PokerStars.com EPT. A tak je letos logicky pod drobnohledem všech českých pokerových nadšenců, jestli úspěch dokáže zopakovat.

"Je celkem nepravděpodobné, že by se mi povedlo vyhrát dva roky po sobě. Přijeli opravdu skvělí hráči, je tu obrovská konkurence. Ale budu se snažit," slíbil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Martin Hrubý přemýšlí, jak zareaguje na situaci, která na stole vznikla.Prestižní turnaj

V Hiltonu se hraje o miliony korun: do Prahy se sjela pokerová smetánka. Do akce jdou i dvě největší české naděje: Jan Škampa a Martin Hrubý.

Vloni se Škampovi doslova změnil život. V pokerovém světě byl známý už před svým největším úspěchem, ale teď ho zná skoro každý. Jako "toho studenta, který vyhrát v přepočtu skoro osmnáct milionů korun za jediný turnaj". Rozhovory najednou dával i médiím, které jinak mají k pokeru hodně daleko.

"Jak se teď turnaj blížil, tak jsem na to vzpomínal čím dál víc - přeci jen mám na tenhle turnaj hezké vzpomínky. Navíc je příjemné, že nemusím řešit žádné cestování a můžu bydlet ve známém prostředí. Zkrátka je to můj nejoblíbenější turnaj," řekl Škampa.

Narozdíl od druhého českého esa Martina Hrubého začala soutěž pro Škampu už v pondělí v poledne (první kolo probíhá v pondělí a úterý). V pruhovaném bílo-modrém "námořnickém" svetru si hbitě mezi prsty pohrával se žetony, jak je pro něj typické.

Zatím to byl ale jenom začátek. K úspěchu a penězům totiž vede dlouhá cesta - turnaj vyvrcholí v sobotu finálovým stolem. Když si tedy o víkendu dočtete o Škampovi v dalším článku, bude to znamenat, že mladý hráč opět dosáhl velkého výsledku.

Jan ŠkampaJan Škampa

VZPOMÍNKA. Takhel Jan Škampa oslavoval vítězství před rokem.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz