Proč je Praha ráj pokeru? Kvůli památkám a levnému pivu, tvrdí experti

STOVKY HRÁČŮ. Praha každoročně láká začátkem prosince velké pokerové turnaje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

13 2012
Do Vídně nebo do Drážďan se v tomto období jezdí hlavně na vánoční trhy. Do Prahy míří stovky lidí kromě toho také za pokerem. České hlavní město je v prosinci hostitelem několika významných turnajů v populární karetní hře. Proč právě Praha láká profesionály z celého světa?

World Poker Tour (WPT), Eureka Poker Tour a European Poker Tour (EPT). Tři prestižní turnaje se už druhý rok po sobě konaly v podstatě v jeden termín ve stejném městě.

Eureka letos zaznamenala nejvyšší počet účastníků ve dvouleté historii, o EPT je letos rovněž rekordní zájem. Za stoly v luxusním hotelu Hilton usedlo 864 hráčů ze 63 zemí. Dohromady je celý pokerový festival pod hlavičkou herny PokerStars.net nejnavštěvovanější akcí svého druhu v České republice.

V turnaji jsou už jen dva Češi

V hlavní turnaji European Poker Tour z českých zástupců pokračuje po třetím dni pouze dvojice Jan Suchánek a Robert Kokoška s lehce podprůměrným počtem žetonů. Nejvíce jich má Ramzi Jelassi ze Švédska. Finálový stůl je na programu v sobotu.

"Praha má své pevné místo v každé sezoně. Počet hráčů rok od roku stoupá," potvrzuje Edgar Stuchly, prezident EPT. On i další organizátoři si mnou ruce, že se jim investice vyplatila, a spokojeně hlásí: "Příští rok se určitě sem vrátíme!"

V čem tedy tkví úspěch českého hlavního města? "Je to lákavá destinace, Praha je krásné město a mají tu levné pivo," tvrdí nejznámější český profesionál Martin Staszko. "Navíc je Praha dobře dostupná a máte krásné ženy," dodává Stuchly.

Na skoro každém propagačním materiálu k nějakému pokerovém turnaji je napsán podobný vzkaz. "Praha má spoustu hospod, barů a restaurací, které ukojí individuální potřeby každého z vás," láká třeba jeden z nich. K tomu samozřejmě nechybí fotografie památek historického centra metropole, které při současném počasí dostávají zvláštní kouzlo navíc.

Když se zrovna hráči nepotí za stolem, mohou tedy zkusit bohatý noční život nebo se jen tak procházet po Praze a obdivovat její kouzlo. Turnaje se navíc konají v luxusních hotelech, kde mají pokeroví profesionálové veškerý servis - masáže, wellness, posilovnu...

Dalším lákadlem, které je v pokerovém světě samozřejmé, je spousta doprovodných turnajů. Tím pádem, když někdo vypadne z main eventu (hlavního turnaje), tak může přesednout k jinému stolu a zkusit buy-in vyhrát zpátky.

"V tomto čase je to v evropském měřítku unikát, že se zde pořádají desítky velkých turnajů a z Prahy to dělá jedinečnou pokerovou destinaci," říká Stuchly.

Takže za rok zase v "Las Vegas" střední Evropy na shledanou!

Autor:
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  • Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském hokeji vyjádří tak,...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to tenistovi Tomáši...

Najdete na iDNES.cz