Proč je Praha ráj pokeru? Kvůli památkám a levnému pivu, tvrdí experti

STOVKY HRÁČŮ. Praha každoročně láká začátkem prosince velké pokerové turnaje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

13 2012
Do Vídně nebo do Drážďan se v tomto období jezdí hlavně na vánoční trhy. Do Prahy míří stovky lidí kromě toho také za pokerem. České hlavní město je v prosinci hostitelem několika významných turnajů v populární karetní hře. Proč právě Praha láká profesionály z celého světa?

World Poker Tour (WPT), Eureka Poker Tour a European Poker Tour (EPT). Tři prestižní turnaje se už druhý rok po sobě konaly v podstatě v jeden termín ve stejném městě.

Eureka letos zaznamenala nejvyšší počet účastníků ve dvouleté historii, o EPT je letos rovněž rekordní zájem. Za stoly v luxusním hotelu Hilton usedlo 864 hráčů ze 63 zemí. Dohromady je celý pokerový festival pod hlavičkou herny PokerStars.net nejnavštěvovanější akcí svého druhu v České republice.

V turnaji jsou už jen dva Češi

V hlavní turnaji European Poker Tour z českých zástupců pokračuje po třetím dni pouze dvojice Jan Suchánek a Robert Kokoška s lehce podprůměrným počtem žetonů. Nejvíce jich má Ramzi Jelassi ze Švédska. Finálový stůl je na programu v sobotu.

"Praha má své pevné místo v každé sezoně. Počet hráčů rok od roku stoupá," potvrzuje Edgar Stuchly, prezident EPT. On i další organizátoři si mnou ruce, že se jim investice vyplatila, a spokojeně hlásí: "Příští rok se určitě sem vrátíme!"

V čem tedy tkví úspěch českého hlavního města? "Je to lákavá destinace, Praha je krásné město a mají tu levné pivo," tvrdí nejznámější český profesionál Martin Staszko. "Navíc je Praha dobře dostupná a máte krásné ženy," dodává Stuchly.

Na skoro každém propagačním materiálu k nějakému pokerovém turnaji je napsán podobný vzkaz. "Praha má spoustu hospod, barů a restaurací, které ukojí individuální potřeby každého z vás," láká třeba jeden z nich. K tomu samozřejmě nechybí fotografie památek historického centra metropole, které při současném počasí dostávají zvláštní kouzlo navíc.

Když se zrovna hráči nepotí za stolem, mohou tedy zkusit bohatý noční život nebo se jen tak procházet po Praze a obdivovat její kouzlo. Turnaje se navíc konají v luxusních hotelech, kde mají pokeroví profesionálové veškerý servis - masáže, wellness, posilovnu...

Dalším lákadlem, které je v pokerovém světě samozřejmé, je spousta doprovodných turnajů. Tím pádem, když někdo vypadne z main eventu (hlavního turnaje), tak může přesednout k jinému stolu a zkusit buy-in vyhrát zpátky.

"V tomto čase je to v evropském měřítku unikát, že se zde pořádají desítky velkých turnajů a z Prahy to dělá jedinečnou pokerovou destinaci," říká Stuchly.

Takže za rok zase v "Las Vegas" střední Evropy na shledanou!

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz