Pokerový fantom Isildur1 odhalil tvář: hvězdy děsil kluk ze Švédska

TVÁŘ ODHALENA. Viktor Blom přiznal, že právě on na internetu používal nick Isildur1. | foto: PokerStars

10 2011
Velké pokerové tajemství posledních měsíců je odhaleno - tajemný Isildur1 už má svou identitu. Největší současné hvězdy na internetu děsil dvacetiletý Viktor Blom ze Švédska, který od letoška zasedne i k živým stolům.

V prosinci zveřejnila herna PokerStars, že podepsala profesionální smlouvu s Isildurem1 a v nejbližších týdnech představí jeho pravou tvář na oficiální tiskové konferenci. Slib obě strany splnily v neděli během turnaje v Karibiku.

"Já jsem Isildur1," prohlásil štíhlý blonďák v šedé mikině a logem své stáje na prsou. "Myslím, že v poslední době stejně hodně lidí tušilo, kdo doopravdy jsem. Teď už nemělo smysl zůstávat v utajení," citoval Bloma pokerový server PokerNews.

Blázen, který sází miliony dolarů

Isildura1 každý považoval za blázna, který se nerozpakoval hrát o miliony dolarů, přestože proti němu stáli nejlepší hráči světa. Když na podzim 2009 začínal, obral mezi prvními "on-line krále" Toma durrrr Dwana během několika dnů o 4,5 milionu dolarů.

Nezůstalo ale jen u výher a Isildur1 začal také prohrávat. Hodně prohrávat. Během jediné hry s Patrikem Antoniem dokázal přijít i o dva miliony dolarů. V jednu chvíli bylo dokonce v potu (banku) 1,3 milionu dolarů. O tenhle rekord se oba hráči několik týdnů přetahovali a několikrát ho překonali až do současné podoby.

Mimochodem - s velkými ztrátami se pojí i Blomova odpověď na otázku, jaký má recept na zlepšování své hry: "Nijak speciálně se neučím. Jenom jsem prohrál hodně peněz, což mi pomohlo k tomu, abych byl lepší."

Podle svých slov si založil účet v herně v osmnácti letech a vložil na účet dva tisíce dolarů. "Po třech týdnech jsem měl dva miliony," uvedl Blom podle PokerStars Poker Blog. "Tehdy jsem poznal, že by pro mě poker nemusela být jen zábava, ale i způsob, jak si vydělat peníze."

Budu hrát živé turnaje. A jeden velký letos vyhraju

V minulých měsících zářil Blom - v té době vlastně ještě Isildur1 - hlavně na internetu. Teď se přesune k živým stolům, kde bude reprezentovat svou hernu. "Budu hrát hodně turnajů v sérii European Poker Tour, na které se letos opravdu zaměřím. Chtěl bych alespoň jeden vyhrát," poznamenal.

Kdo ví, třeba se na konci roku ukáže i v Praze, která má v kalendáři European Poker Tour tradiční místo na konci prosince.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz