Poker v Hiltonu na vlastní kůži: zábava, ale hodně psychicky vyčerpávající

JAKO JEDEN Z NICH. Na chvíli měl redaktor iDNES.cz možnost vcítit se do pocitů účastníků velkého pokerového turnaje EPT, který probíhá v pražském hotelu Hilton. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

16 2010
Neberu si žádnou výstroj, neoblékám si dres. Přesto jdu provozovat sport. Alespoň tak to tvrdí profesionální hráči pokeru.

V rámci turnaje European Poker Tour, který právě probíhá v Praze, jsem dostal příležitost zahrát si tuhle stále populárnější karetní hru. Nezpotil jsem se u ní jako při tenise, ale psychicky mě vyčerpala víc než fotbalový zápas.

Poker jsem bral jako zábavu k pivu. Mezi profesionální hráče se dostávám možná jednou za měsíc. Teď se mi to povedlo znovu. Někteří soupeři jsou na tom sice podobně, možná i hůř, ale přesto jsem před začátkem nervózní.

Více o EPT

si přečtěte ZDE.

Prostředí hotelu Hilton svazuje. Na chodbách potkáváte nejlepší hráče světa, v kasinu zámožní podnikatelé neváhají vsadit několik desítek tisíc na číslo v ruletě. Stoly, kde se hraje black jack, jsou obsypány hráči i diváky.

Ale ne, klid. Já nejdu hrát hazard. Tak mi to bylo řečeno. Poker je o umění, dovednostech, chytrosti, blufování.

Turnaj s 50 hráči začíná. Atmosféra není tak svázaná jako o pár místností dál, kde se hraje PokerStars.com EPT. Tady se u stolu bavíme, i když nemáme karty v ruce.

VELKÝ TURNAJ. V Praze se konal největší pokerový turnaj roku.

Mám před sebou 3 000 v žetonech. Snad mi vydrží aspoň hodinu. Ze začátku nechci zbytečně tlačit na pilu. To nepřináší nic dobrého v žádné činnosti. Čekám na soupeře, podívám se, jak hrají.

Ve sportu by se to dalo nazvat úvodním oťukáváním. Jenže na jiných "hřištích", přesněji stolech, se začalo zostra.

"All in!"

"Seat open!"

Vypadl první účastník turnaje.

Za ním druhý, třetí, čtvrtý...

Doufám, že se mi to vyhne. I já jsem se pak rozhodl, že vsadím zbytek žetonů. V úvodním oťukávání jsem ani nedostal příležitost k útoku. Nesedla mi žádná přihrávka - analogicky měl jsem špatné karty.

Uf. Tento heads up mi vyšel. Ubránil jsem se ataku soupeře. On zkusil

Zbyli pouze čtyři češi

V main eventu pražského EPT už zbyli jen čtyři Češi. Vypadli Škampa, Kabrhel i Hrubý. Do třetího dne vstupuje s 220 tisíci žetony Filip Nechanský, s ním jdou dál Soudský, Targa a Vajgl. V turnaji zbylo 94 hráčů, na 80 z nich čeká výplata. V sobotu se hraje finálový stůl.

předstírat lepší kombinaci, nenechal jsem se nachytat. Přišla mi flush, tedy pět karet stejné barvy. A ještě jsem měl dost karet v balíčku, které by znamenaly mou postupku, tedy straight.

Zhluboka si oddechnu, rychlý brejk se mi povedl. Na chvíli mi stoupl tep jako při sprintu podél lajny. Konto se mi zvětšuje, můžu si dovolit občas vsadit víc. Odhalit soupeře, klamat tělem.

Postupně vypadávají z turnaje další a další. "Že bych se dostal daleko?" říkám si naivně. V přestávce jsem si myslel, že bych vyčkávací taktikou mohl zůstat v turnaji dlouho. Jen jsem usedl ke stolu, dostanu do ruky Q a K v barvě. Takhle dobrá kombinace mi za celý večer nepřišla.

Sázky jsou vysoké. Držím se. Zůstáváme ve hře dva. Já jsem v hluboké defenzivě, jako gólman při penaltě.

Na stůl přišly 10 9 7 všechny ve stejné, ale ne v mé barvě. Soupeř mě vyhání. Ještě kartu - Q. "Váš all in, pane," ohlásí dealer. Dlouho přemýšlím, ve sportu bych musel jednat ve zlomku vteřiny. Potím se. Bojím se, že soupeř má barvu, případně postupku. Dorovnávám. Jsem lepší! Kolega má jen A 10.

Jenže poslední karta je eso. Konec.

Jsem naštvaný, unavený. Dám si panáka - v pokeru nejsou dopingové zkoušky. Možná kdybych měl lepší trénink a hrál poker častěji, nedostanu poslední handu takhle daleko. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že rozhodlo jenom štěstí. Ale přece i ve sportu se mu chodí naproti...

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz