Olympijská předpověď bookmakerů: zlato získá Sáblíková, hokejisté ne

PŘIVEZE ZLATO? Martina Sáblíková je žhavou kandidátkou na zisk zlaté mediale podle odborníků, fanoušků i sázkových kanceláří. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

11 2010
Do startu 21. zimních olympijských her chybí jediný den. V noci z pátka na sobotu bude poprvé v historii olympijský oheň zažehnut pod střechou. BC Place Stadium v kanadském Vancouveru bude hostit slavnostní ceremoniál, rekordní českou výpravu povede jako vlajkonoš hokejista Jaromír Jágr. Bude se mu po hrách houpat na krku medaile? A co dalším Čechům?

Olympiáda pochopitelně neláká jen běžné fanoušky, kteří budou kvůli tomu, aby fandili českým sportovcům vstávat brzo ráno, nebo nepůjdou spát vůbec. Budou rádi, když kruhů pod očima bude méně než těch olympijských. Na olympijské hry se upínají také sázkaři. Pro ně to bude jedna z událostí roku.

"Očekáváme sázky kolem 200 miliónů korun. Na minulé olympiádě v Turíně u Tipsportu lidé prosázeli něco kolem 150 miliónů, což bylo nejvíce v historii. Letos očekáváme nárůst i vzhledem k možnosti sázet přes internet, což v Turině nebylo možné," řekl Jiří Hadrava z tiskového oddělení společnosti.

KOLIK získá Česko medailí na ZOH?

Kurzy českých sázkových kanceláří

0 až 2: 5,5 - 7 - 20 - 24
3 až 4: 2,5 - 2,25 - 3,8 - 3,45
5 a více: 2 - 1,85 - 1,7 - 5

Kurzy jsou v pořadí: Fortuna, Chance, Tipsport, Sazka. Synotip nabízí sázku na počet medailí pod/nad - např. na počet medailí nad 3,5 je kurz 1,39:1.

Do českých olympioniků, kterých je nejvíce v historii - 92, vkládají velké naděje fanoušci i bookmakeři. Sázkové kanceláře se v podstatě shodli na počtu medialí, které český výprava přiveze zpět do vlasti. S nejmenším kurzem se vsazí na 5 a více cenných kovů.

VANCOUVER 2010

Přílohu serveru iDNES.cz k zimním olympijským hrám čtěte ZDE.

Z kurzů taky vyplývá, že z těch pěti medailí budou minimálně dvě zlaté. Jasným kandidátem, tedy spíše kandidátkou, na zlato je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Kurzy na zisk medaile z rychlobruslařského ovály jsou velmi nízké. (okolo 1,2:1) U sázkových kanceláří máte možnost vsázet i na mediale ostatních českých naději - lyžaře Lukáše Bauera, Šárku Záhrobskou nebo hokejisty.

Finále hokejového turnaje? Kanada - Rusko

Právě hokejisté však nepatří k favoritům na přední umístění. Není se čemu divit. Olympiádu hostí Kanada, země, která je kolébkou ledního hokeje. Jestliže se o turnaji v Naganu hovořilo jako o turnaji století, podobné přívlastky si zaslouží i letošní hokejový turnaj.

Kanadský tisk si nepřipouští jiné finále než mezi domácí Kanadou a silným Ruskem. USA, Švédsko, Finsko a možná Česko stojí až ve druhé řadě zájemců. Se zámořskými žurnalisty souhlasí i čeští bookmakeři. V kurzech na celkového vítěze olympijského turnaje hokejistů se společnosti shodují - zlato získá Kanada po finálovém vítězství nad Ruskem.

KDO OPANUJE Hokejový turnaj?

Kurzy českých sázkovek na celkového vítěze

Kanada:         2 - 2,2 - 2,15 - 2,10 - 2,10
Rusko:           3 - 3,25 - 3 - 3,25 - 3,30
Švédsko:       4 -  5,5 - 5,5 - 6 - 6
USA:              9 -  8,5 - 9 - 8 - 10
Česko:         10 - 12 - 12 - 14 - 10
Finsko:        15 - 15 - 15 - 16 - 18
Slovensko:  45 - 50 - 50 - 40 - 45

Kurzy jsou v pořadí: Fortuna, Chance, Synot Tip, Sazka, Tipsport.

Pokud věříte, že svěřenci Vladimíra Růžičky zopakují naganské vítězství, za vsazených sto korun vyhrajete něco přes tisícovku. Na to, že hokejisté přivezou alespoň nějakou medaili je kurz zhruba 2,6:1.

Budete věřit vlajkonošovi Jágrovi, který říká: "Olympiádu vyhrajeme my!"? Vsadit si ale můžete i na prvního soupeře Česka ve skupině - našeho východního souseda. Na Slováky se sází s průměrným kurzem 46:1.

Jaromír Jágr

BUDE SE SMÁT I NA KONCI? Hokejista Jaromír Jágr bude vlajkonošem české výpravy. Dovede hokejový tým sázkovým kurzům navzdory za medailovým úspěchem?

Sázkové kanceláře kromě samozřejmých kurzů na jednotlivé zápasy a výše zmíněných kurzů na celkové vítěze vypsaly také speciální sázkové příležitosti. Můžete vsázet na nejlepšího střelce turnaje či vítěze kanadského bodování.

Podobně jako celý turnaj by měl být souboj mezi Kanadou a Ruskem, tak individuální statistiky ovládne jeden z dvojice Sidney Crosby a Alexandr Ovečkin. Kanadská hvězda s přezdvíkou "Sid" nasbírá nejvíce bodů, ruský car "Alex" bude nejlepším kanonýrem.

A co vy? Už se těšíte na probdělé noci? A na koho si vsadíte?

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz