Olomouc kvůli korupční kauze z ligy nespadne, určili bookmakeři kurzy

Olomoucký brankář Petr Drobisz (vlevo) a právní zástupce olomouckého fotbalového klubu Petr Konečný u soudu | foto: Galgonek VáclavČTK

13 2011
Odnesou fotbalisté Olomouce korupční aféru pádem z první ligy? Disciplinární komise o tom sice rozhodne až 27. června, ale bookmakeři tuší už teď: tým z Hané podle nich zůstane v nevyšší soutěži.

Kurzy vypsala sázková kancelář Fortuna. Na to, že Olomouc bude hrát první ligu i v ročníku 2011/12, stanovili bookmakeři kurz 1,20. Na opačnou variantu 3,60.

"Na kauzu kolem uplácení v Olomouci by to chtělo najmout poručíka Columba. Tvrzení proti tvrzení, tisková prohlášení, nahrávky, nepřímé důkazy... Celý ten zapletenec se může řešit bůh ví jak dlouho. Zásadní rozhodnutí o případném vyloučení z ligy pak musí být učiněno relativně rychle, takže Sigma podle mě do dalšího ročníku ligy nastoupí," uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

To ovšem neznamená, že svaz Olomouc nepotrestá. Když disciplinární komise rozhodne, že klub před dvěma lety hráče střížkovských Bohemians Praha skutečně uplácel, má na výběr celou škálu trestů: pokuta až deset milionů korun, zastavení činnosti pro jednotlivce nebo odebrání bodů.

Kauza Olomouc

Všechny články o korupční aféře

Civilní soud pokračuje ve čtvrtek 23. června, ale není pravděpodobné, že by už vynesl rozsudky. Naopak disciplinární komise slíbila, že na mimořádném zasedání 27. června určitě rozhodne.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz