Olomouc kvůli korupční kauze z ligy nespadne, určili bookmakeři kurzy

Olomoucký brankář Petr Drobisz (vlevo) a právní zástupce olomouckého fotbalového klubu Petr Konečný u soudu | foto: Galgonek VáclavČTK

13 2011
Odnesou fotbalisté Olomouce korupční aféru pádem z první ligy? Disciplinární komise o tom sice rozhodne až 27. června, ale bookmakeři tuší už teď: tým z Hané podle nich zůstane v nevyšší soutěži.

Kurzy vypsala sázková kancelář Fortuna. Na to, že Olomouc bude hrát první ligu i v ročníku 2011/12, stanovili bookmakeři kurz 1,20. Na opačnou variantu 3,60.

"Na kauzu kolem uplácení v Olomouci by to chtělo najmout poručíka Columba. Tvrzení proti tvrzení, tisková prohlášení, nahrávky, nepřímé důkazy... Celý ten zapletenec se může řešit bůh ví jak dlouho. Zásadní rozhodnutí o případném vyloučení z ligy pak musí být učiněno relativně rychle, takže Sigma podle mě do dalšího ročníku ligy nastoupí," uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

To ovšem neznamená, že svaz Olomouc nepotrestá. Když disciplinární komise rozhodne, že klub před dvěma lety hráče střížkovských Bohemians Praha skutečně uplácel, má na výběr celou škálu trestů: pokuta až deset milionů korun, zastavení činnosti pro jednotlivce nebo odebrání bodů.

Kauza Olomouc

Všechny články o korupční aféře

Civilní soud pokračuje ve čtvrtek 23. června, ale není pravděpodobné, že by už vynesl rozsudky. Naopak disciplinární komise slíbila, že na mimořádném zasedání 27. června určitě rozhodne.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz