O víkendu startuje mistrovství světa. Kolik medailí získají čeští atleti?

RADOST. Získá Roman Šebrle na svém sedmém mistrovství světa zlatou medaili? | foto: Profimedia.cz

13 2009
Tři, dva, jedna. Start! V sobotu vypukne zřejmě největší sportovní akce roku. V Berlíně se koná atletické mistrovství světa. A to je příležitost i pro sázkaře.

Pouze na jediném šampionátu se stalo, že by Česko nepřivezlo žádnou medaili. Bylo to v roce 1991 v Tokiu. Jinak má česká atletika zástup mistrů světa. Bugár, Kratochvílová, Fibingerová, Formanová, Kašpárková, Šebrle a další. - dále čtěte Bývalá atletická šampionka Formanová učí. A velebí prázdniny

A aspiranty na medaile má česká reprezentace i letos. Zlato z Ósaky obhajuje oštěpařka Barbora Špotáková. Na první místo myslí i letos. "Na medaili bude třeba 66 metrů. A na zlato? Zase by bylo dobré přehodit krásnou hranici 70 metrů. To je meta, kterou člověk nehází tak často." - čtěte Železný radí oštěpařce Špotákové: Neboj, soupeřkám se dobře nespí

Sázková kancelář Synot Tip na její triumf vypsala kurz 1,75. Když vsadíte na německou soupeřku Christinu Obergföllovou, získáte trojnásobek vsazené částky zpět. Synot Tip připravil zajímavou sázkařskou příležitost. Můžete si vsadit, kdo dohodí oštěpem dál. Specialistka Špotáková, nebo desetibojař Roman Šebrle? Nižší kurz má olympijská vítězka z Pekingu.

Ale právě Roman Šebrle je dalším českým favoritem na zisk zlaté mediale. Světový rekordman, olympijský vítěz i mistr světa jede už na sedmý šampionát. A díky absenci Američana Claye a dalších soupeřů si věří. "Kdybych se necítil na vítězství, nikam neletím a půjdu radši na golf," říká.

Takhle se radovala Barbora Špotáková po zisku zlaté medaile na olympiádě v Pekingu. Bude se radovat i v Berlíně?

Proto je pochopitelné, že kurzy na to, že česká výprava nepřiveze žádnou mediali jsou vysoké. Tipsport i Synot Tip vypsaly kurz 10. U Chance a Fortuny zatím na počet medailí sázet nejde. Tipsport s kurzem 2,45 vidí jako nejpravděpodobnější dvě medaile. Bookmakeři Synot Tipu zase počítají s tím, že Česko získá jednu zlatou mediali - kurz je 1,7:1.

Že by byla česká atletika v Berlíně tak úspěšná a získala tři a více medailí? S kurzem 4:1 to není moc reálné. Ale pozor. Medailové naděje nejsou jen Špotáková a Šebrle. Překážkářka Zuzana Hejnová, její kolega Petr Svoboda nebo výškař Jaroslav Bába - ti všichni by mohli na zisk cenného kovu pomýšlet.

Souboj titánů Bolt vs. Gay

Největší pozornost má na atletickém šampionátu sprint mužů na 100 metrů. Usain Bolt a Tyson Gay jsou tvářemi berlínského mistrovství. Na jejich souboj sportovní svět dlouho čekal. A v Berlíně se konečně dočká.

"Bude to nejnapínavější sprint všech dob," věští Američan Gay a věří si na čas 9,65. Jeho jamajský soupeř hovoří o čase ještě nižším - 9,60.

Bookmakeři se však shodují - Tyson Gay nemá šanci. Na vítězství Usaina Bolta jsou vypsány kurzy až směšně nízké okolo 1,1:1. Z českých sázkových kanceláří se zatím dá na nejkratší mužský sprint vsázet jen u Synot Tipu.

Jak to dopadne? Sledujte v neděli ve 21.30.

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz