Závratná výhra v pokeru: Američan si odnesl přes čtvrt miliardy korun

Poker. Ilustrační foto | foto: PokerStars.cz

6 2012
Když loni Martin Staszko z Třince za druhé místo v pokerovém turnaji v Las Vegas inkasoval téměř 100 milionů korun, stal se českým rekordmanem. Ale to není nic proti Antoniovi Esfandiarimu, který na stejném místě vyhrál přes 18 milionů dolarů. To je v přepočtu přes čtvrt miliardy korun a jde o nejvyšší výhru v pokeru.

Přes balíky s dolary ho nebylo ani pořádně vidět. Třiatřicetiletý profesionální hráč pokeru si právě splnil sen. Zapsal se do historie karetní hry, může si užívat slastného pocitu vítěze a radovat se z neuvěřitelné sumy, kterou vyhrál.

Antonio Esfandiari, který se narodil v Íránu a jako devítiletý kluk s rodinou přesídlil do San Jose a teď žije právě v Las Vegas, uspěl na ostře sledovaném turnaji The Big One for One Drop a odnesl si 18 346 673 dolarů. To je částka, z níž už přechází zrak.

Český úspěch

Na Světové sérii zaznamenal úspěch i český poker. Tomáš Junek se stal první Čechem, který získal prestižní WSOP zlatý náramek. Za výhru v turnaji navíc získal 661 tisíc dolarů, což činí v přepočtu na koruny přes 13 milionů.

"Je to neuvěřitelné. Jsem šťastný, v euforii. Nikdy by mě nenapadlo, že se to může povést," citovala agentura AP Esfandiariho, který je v pokerovém světě známý pod přezdívkou ""The Magician", po úterním finálovém stole.

Esfandiari porazil dalších 47 soupeřů, pokerových profesionálů a bohatých podnikatelů. Kdo se chtěl rekordního turnaje zúčastnit, musel zaplatit buy-in (vstupní částku) ve výši milionu dolarů.

"Někde je to výhra, tady je to jen buy-in," říkal ještě před startem eventu. Bylo vidět, jak ho vítězství láká.

Lasvegaský turnaj měl charitativní podtext, protože část z peněz, které hráči zaplatili, poputuje na konto světové organizace One Drop bojující proti chudobě a dostupnosti pitné vody pro celý svět. Nápad vzešel od Guye Lalibertého, známého miliardáře a zakladatele organizace, který si sám na finálovém stole zahrál.

Posledním soupeřem Esfandiariho byl v takzvaném heads-upu britský profesionál Sam Trickett. Ovšem hra netrvala moc dlouho. Američan využil své převahy, měl daleko víc žetonů. V poslední handě držel v ruce 7 5 mimo barvu. Jeho soupeř měl Q 6 v barvě.

Na stůl přišly dvě pětky a k tomu ještě J. Tricketta dělila jediná karta v jeho barvě od "flushe", ale nepřišla. Esfandiariho trips stačil. Šťastný vítěz začal obíhat pódium a ostatní ho pak vyhazovali do vzduchu.

Kromě obrovské sumy dostal Esfandiari také platinový náramek, který prý daruje svému otci. Takže i tenhle americký sen má potřebný happy-end.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz