Závratná výhra v pokeru: Američan si odnesl přes čtvrt miliardy korun

Poker. Ilustrační foto | foto: PokerStars.cz

6 2012
Když loni Martin Staszko z Třince za druhé místo v pokerovém turnaji v Las Vegas inkasoval téměř 100 milionů korun, stal se českým rekordmanem. Ale to není nic proti Antoniovi Esfandiarimu, který na stejném místě vyhrál přes 18 milionů dolarů. To je v přepočtu přes čtvrt miliardy korun a jde o nejvyšší výhru v pokeru.

Přes balíky s dolary ho nebylo ani pořádně vidět. Třiatřicetiletý profesionální hráč pokeru si právě splnil sen. Zapsal se do historie karetní hry, může si užívat slastného pocitu vítěze a radovat se z neuvěřitelné sumy, kterou vyhrál.

Antonio Esfandiari, který se narodil v Íránu a jako devítiletý kluk s rodinou přesídlil do San Jose a teď žije právě v Las Vegas, uspěl na ostře sledovaném turnaji The Big One for One Drop a odnesl si 18 346 673 dolarů. To je částka, z níž už přechází zrak.

Český úspěch

Na Světové sérii zaznamenal úspěch i český poker. Tomáš Junek se stal první Čechem, který získal prestižní WSOP zlatý náramek. Za výhru v turnaji navíc získal 661 tisíc dolarů, což činí v přepočtu na koruny přes 13 milionů.

"Je to neuvěřitelné. Jsem šťastný, v euforii. Nikdy by mě nenapadlo, že se to může povést," citovala agentura AP Esfandiariho, který je v pokerovém světě známý pod přezdívkou ""The Magician", po úterním finálovém stole.

Esfandiari porazil dalších 47 soupeřů, pokerových profesionálů a bohatých podnikatelů. Kdo se chtěl rekordního turnaje zúčastnit, musel zaplatit buy-in (vstupní částku) ve výši milionu dolarů.

"Někde je to výhra, tady je to jen buy-in," říkal ještě před startem eventu. Bylo vidět, jak ho vítězství láká.

Lasvegaský turnaj měl charitativní podtext, protože část z peněz, které hráči zaplatili, poputuje na konto světové organizace One Drop bojující proti chudobě a dostupnosti pitné vody pro celý svět. Nápad vzešel od Guye Lalibertého, známého miliardáře a zakladatele organizace, který si sám na finálovém stole zahrál.

Posledním soupeřem Esfandiariho byl v takzvaném heads-upu britský profesionál Sam Trickett. Ovšem hra netrvala moc dlouho. Američan využil své převahy, měl daleko víc žetonů. V poslední handě držel v ruce 7 5 mimo barvu. Jeho soupeř měl Q 6 v barvě.

Na stůl přišly dvě pětky a k tomu ještě J. Tricketta dělila jediná karta v jeho barvě od "flushe", ale nepřišla. Esfandiariho trips stačil. Šťastný vítěz začal obíhat pódium a ostatní ho pak vyhazovali do vzduchu.

Kromě obrovské sumy dostal Esfandiari také platinový náramek, který prý daruje svému otci. Takže i tenhle americký sen má potřebný happy-end.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz