Nejlepší česká pokerová hráčka Růžičková: V hospodě hraju nerada

Dana Růžičková, nejlepší česká pokerová hráčka: S předsudky jsem se ještě nesetkala. Žen je v pokeru tak málo, že je každý radši podporuje. | foto: Archiv Dany Růžičkové

1 2010
Původně to byly hlavně mužské oblasti, postupně do nich ale čím dál víc zasahují i ženy. Ty už dlouho hrají tenis, některé si rády začutají fotbal a ty odvážné chtějí třeba i skákat na lyžích. V posledních letech začínají ženy mluvit i do pokeru. Nejlepší českou hráčkou současnosti je Dana Růžičková.

Dvaatřicetiletá hráčka z Prahy v úterý vyhrála anketu Dáma českého pokeru 2009 (viz původní článek o vyhlášení ankety).

"Do teď jsem nevěděla, že si někdo mých pokerových výsledků všímá. Proto mě to ocenění potěšilo," uvedla.

Setkala jste se s předsudky, že poker není hrou pro ženy?
Zatím ne. Bude to nejspíš tím, že žen je v pokeru málo, a tak je každý spíš podporuje.

Jak se žena dostane k pokeru? Kdy jste hrála poprvé?
Asi před čtyřmi lety mě vzal kamarád do hospody, kde hrál poker s dalšími lidmi. A protože jsem hravý člověk, tak jsem to zkusila taky. Celkem se mi dařilo, i proto mě to chytlo.

Lze se v českých podmínkách pokerem uživit, nebo musíte pracovat?
Když je člověk finančně zabezpečený, aby ustál případné nezdary, a podporuje ho i rodina, tak je podle mě možné se pokerem uživit. Já tenhle krok ale ještě neudělala, a tak pracuji v jedné sportovní firmě. Určitě bych ale zrazovala všechny začátečníky, aby si hned v začátcích mysleli, že si pokerem vydělají na život.

Co na vaši zálibu říká rodina?
S manželem jsme se na pokeru potkali a sestry mě podporují. Jenom rodiče to vlastně ještě neví. Třeba to teď po tom ocenění zjistí.

Jaký poker máte radši - ten živý, nebo u počítače na internetu?
Asi ten živý, kde se mi v poslední době daří víc. Líbí se mi, že u něj můžu využít víc faktorů, ale nezdráhám se hrát ani on-line.

Ženy se postupně do pokeru dostávají. Dokazuje to i existence výhradně ženských turnajů. Známá Němka Thaterová ovšem tvrdí, že takové turnaje jsou blbost (viz článek, pozn. autora). Jaký je váš názor?
Poprvé jsem takový turnaj hrála až v minulém roce, kdy jsem se zúčastnila ženského mistrovství České republiky. Původně jsem se bála, že soupeřky nebudou herně pokročilé a půjde špatně číst jejich hra. Nakonec to naopak bylo jednodušší, například šlo snadněji blafovat. Jinak ale zkušenosti z ženských turnajů nemám, takže nechci soudit.

Sledujete poker na internetu nebo v televizi? Co vaše vzory?
Na turnaje v televizi se dívám, sleduju velké pokerové události, ale po detailech se nepídím. A vzory? Ženské nemám, ale líbí se mi třeba hra Angličana Davida "Devilfish" Ulliotta nebo Kanaďana Daniela Negreanua.

Poker jste poprvé hrála v hospodě. Zajdete si ještě občas do hospody s kamarády zahrát?
Abych pravdu řekla, tak v hospodě hraju nerada. Poker se totiž má hrát zodpovědně, což v hospodě nejde. Tam naopak jde hlavně o pobavení sebe a soupeřů. I tak se ale občas sejdeme s kamarády u nás doma, zahrajeme si třeba společenskou hru Osadníci z Katanu a na závěr dáme i partičku pokeru.

Autor:
Témata: Poker, televize
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

  • Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize juniorů znovu otevřela...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího favorita šampionátu...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.

Najdete na iDNES.cz