Tenista Nadal zazářil i v pokeru. V Praze vyhrál charitativní turnaj

12 2013
Španělský tenista Rafael Nadal opět ukázal svou výjimečnost. Ve svém sportu je světovou jedničkou a při své premiéře v živém pokerovém turnaji porazil všechny soupeře. Nadal dá peníze na charitu.

"Jsem trochu nervózní," přiznal Nadal před začátkem charitativního turnaje sportovních celebrit, který se konal v pražském hotelu Hilton v rámci European Poker Tour.

Evidentně se s nervozitou popasoval dobře. I když poker hraje pouze rok (a zatím jenom na internetu), porazil všechny a turnaj ovládl. Vyřadil dokonce i pokerového profesionála Daniela Negreanua z Kanady.

"Kdo byl u stolu nejlepší? Samozřejmě já," usmál Nadal se na tiskové konferenci po turnaji. "Ale Daniel je nejlepší na světě, obvykle nejlepší v pokeru vyhrávají, teď jsem měl štěstí na karty. Byla to čest si se všemi zahrát u jednoho stolu."

Eureku vyhrál Němec, Čech 4.

Souběžně s charitativním turnajem sportovních celebrit probíhal v pražském hotelu Hilton také finálový stůl rekordně obsazeného turnaje Eureka Poker Tour. Český hráč Jaroslav Peter skončil na 4. místě a odnesl si skoro 70 tisíc eur. Vyhrál Dimitri Holdeew z Německa, dostane 226 tisíc eur.

Na sedmadvacetiletém tenistovi bylo vidět, že i poker bere stejně vážně jako tenis.

Najal si kouče, na něhož se neustále otáčel, jak je zvyklý z kurtu. Byl soustředěný, dlouho čekal na správnou příležitost zaútočit a ve finále už na něj nikdo neměl.

"Vamos, Rafa!"

Kolem stolu se pořád pohybovali novináři, ale také hlasití fanoušci ze Španělska, kteří svého oblíbence povzbuzovali. Když přišla ta správná karta, radovali se společně s Nadalem.

Jako první z turnaje vypadl bývalý lyžař Alberto Tomba, pak se rozloučil někdejší brazilský fotbalista Ronaldo. Nadal pak - se štěstím - vyřadil Negreanua i Andreje Ševčenka, fotbalového střelce z Ukrajiny.

Ve finále se Nadal utkal s holandskou pozemní hokejistkou Fatimou Moreirou de Melo, která při hře ostatní popichovala, když ještě seděla vedle Nadala, tak mu občas i poradila. "Na začátku mi pomohla. Užil jsem si to," řekl španělský tenista.

Po dramatickém průběhu nakonec jediná žena v turnaji Nadalovi podlehla. Ale španělský tenista neslavil svůj triumf tak, jako to dělá při grandslamech. Usmál se, vyfotil s vítěznými kartami, rozdal pár podpisů a zapózoval fanouškům.

I po několika hodinách psychologického boje zůstal elegantní. Díky jeho účasti na pražském turnaji poputuje na konto Nadalovy nadace 50 tisíc eur. "Chci být nejlepší ve všem, co dělám," potvrdil Nadal.

Nezmění časem sport a nazačne vládnout i zeleným stolům s kartami v ruce? "Dál hraju tenis, zítra mám trénink. Když budu mít čas, rád si zahraju poker s přáteli nebo na internetu. Ale kdo ví..."

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz