Tenista Nadal zazářil i v pokeru. V Praze vyhrál charitativní turnaj

12 2013
Španělský tenista Rafael Nadal opět ukázal svou výjimečnost. Ve svém sportu je světovou jedničkou a při své premiéře v živém pokerovém turnaji porazil všechny soupeře. Nadal dá peníze na charitu.

"Jsem trochu nervózní," přiznal Nadal před začátkem charitativního turnaje sportovních celebrit, který se konal v pražském hotelu Hilton v rámci European Poker Tour.

Evidentně se s nervozitou popasoval dobře. I když poker hraje pouze rok (a zatím jenom na internetu), porazil všechny a turnaj ovládl. Vyřadil dokonce i pokerového profesionála Daniela Negreanua z Kanady.

"Kdo byl u stolu nejlepší? Samozřejmě já," usmál Nadal se na tiskové konferenci po turnaji. "Ale Daniel je nejlepší na světě, obvykle nejlepší v pokeru vyhrávají, teď jsem měl štěstí na karty. Byla to čest si se všemi zahrát u jednoho stolu."

Eureku vyhrál Němec, Čech 4.

Souběžně s charitativním turnajem sportovních celebrit probíhal v pražském hotelu Hilton také finálový stůl rekordně obsazeného turnaje Eureka Poker Tour. Český hráč Jaroslav Peter skončil na 4. místě a odnesl si skoro 70 tisíc eur. Vyhrál Dimitri Holdeew z Německa, dostane 226 tisíc eur.

Na sedmadvacetiletém tenistovi bylo vidět, že i poker bere stejně vážně jako tenis.

Najal si kouče, na něhož se neustále otáčel, jak je zvyklý z kurtu. Byl soustředěný, dlouho čekal na správnou příležitost zaútočit a ve finále už na něj nikdo neměl.

"Vamos, Rafa!"

Kolem stolu se pořád pohybovali novináři, ale také hlasití fanoušci ze Španělska, kteří svého oblíbence povzbuzovali. Když přišla ta správná karta, radovali se společně s Nadalem.

Jako první z turnaje vypadl bývalý lyžař Alberto Tomba, pak se rozloučil někdejší brazilský fotbalista Ronaldo. Nadal pak - se štěstím - vyřadil Negreanua i Andreje Ševčenka, fotbalového střelce z Ukrajiny.

Ve finále se Nadal utkal s holandskou pozemní hokejistkou Fatimou Moreirou de Melo, která při hře ostatní popichovala, když ještě seděla vedle Nadala, tak mu občas i poradila. "Na začátku mi pomohla. Užil jsem si to," řekl španělský tenista.

Po dramatickém průběhu nakonec jediná žena v turnaji Nadalovi podlehla. Ale španělský tenista neslavil svůj triumf tak, jako to dělá při grandslamech. Usmál se, vyfotil s vítěznými kartami, rozdal pár podpisů a zapózoval fanouškům.

I po několika hodinách psychologického boje zůstal elegantní. Díky jeho účasti na pražském turnaji poputuje na konto Nadalovy nadace 50 tisíc eur. "Chci být nejlepší ve všem, co dělám," potvrdil Nadal.

Nezmění časem sport a nazačne vládnout i zeleným stolům s kartami v ruce? "Dál hraju tenis, zítra mám trénink. Když budu mít čas, rád si zahraju poker s přáteli nebo na internetu. Ale kdo ví..."

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz