Na prémii láká také Fortuna. V její loterii je jackpot 100 milionů

POŘADNÝ BALÍK. Hodně peněz mohou sázkaři v číselné loterii vyhrát v těchto dnech u Sazky i u Fortuny. | foto: Profimedia.cz

5 2012
Nejen číselná loterie Sportka od společnosti Sazka slibuje českým sázkařům v těchto dnech pohádkové zbohatnutí. Také konkurenční Fortuna ve hře Loto vypsala speciální prémii, výše jackpotu se tak díky tomu vyšplhala na 100 milionů a 400 tisíc korun. Losuje se ve středu.

"To, že se Sazka vzpamatovala, vnímáme ve dvou rovinách. Je to pro nás samozřejmě tvrdší konkurence, ale také roste celý loterijní trh, a to je pro nás dobře," říkal Wilf Walsh, anglický ředitel Fortuna Entertainment Group, při oznamování hospodářských výsledků společnosti.

Ačkoliv nejstarší loterijní firma u nás po loňských problémech znovu konkurenty drtí, tak loterie od Fortuny má momentálně zhruba pět procent sázek. A vedení firmy je s novým projektem spokojené, i když se pohybuje v červených číslech.

Od spuštění hry Loto loni v červenci do konce roku přijali u Fortuny sázky ve výši zhruba čtvrt miliardy korun. Vyplacené výhry byly zhruba poloviční. Velkou část rozpočtu však sebraly Fortuně počáteční investice do projektu.

Společnost si je ale může dovolit, Fortuně se daří v oblasti kurzového sázení. Také díky sázkám přes internet, kde se nově rozšířila i do Polska.

Také proto tedy počet terminálů, kde je možné tipovat šťastná čísla ve Fortuně, vzrostl na dvojnásobek, byla spuštěna nová hra Zlatých 11 a další se připravují. "Do poloviny roku 2014 chceme 20 procent trhu," informovali manažeři společnosti.

Prvním krokem, jak pozvednout zájem o hru Loto, je právě vysoká prémie. Ta činí 70 milionů a spolu s jackpot dává dohromady více než 100 milionů. To už se blíží současné maximální výhře ve Sportce, ale Loto slibuje vyšší pravděpodobnost výhry.

Pro výhru jackpotu s prémií musíte u Fortuny uhodnout 6 z 49 čísel a jednu ze dvou barev. Zároveň se vaše koncové číslo ve hře Šťastné číslo musí shodovat s vylosovaným koncovým číslem. Vsadit si musíte mininálně tři sloupce, každý po dvaceti korunách. Takže o pohádkovou sumu se u Fortuny dá hrát už za 80 korun.

Prémie je však časově omezená do 17. března. Pak by měla Fortuna sázkaře lákat pomocí marketingové kampaně. Při rozjezdu Lota vsadila na reklamy s filmovou postavou boxera Rockyho Balboy. "Letos tam zřejmě bude změna," prozradili šéfové Foruny s ohledem na nového marketingového ředitele.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT - VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz