Se Španěly slaví i sázkové kanceláře. Miliardové Euro bylo rekordní

REKORDNÍ. Fotbalové Euro v Polsku a na Ukrajině byl z pohledu sázkových kanceláří rekordní, na sázkách přijaly více než miliardu korun. | foto: Reuters

4 2012
V Madridu ještě pomalu setřásávají mistrovskou kocovinu, oslavami "zlatého hattricku" fotbalistů žije vlastně celé Španělsko. Po Euru 2012 se však slaví i v Česku - sázkové kanceláře ohlásily rekordní tržby.

Evropský šampionát v Polsku a na Ukrajině skončil podle očekávání, alespoň co se sázek týče. Španělé totiž byli od začátku favoriti sázkařů i bookmakerů. V kyjevském finále vysoko porazili Itálii, jako první tým v historii obhájili titul a čeští sázkaři utratili za své tipy přes miliardu korun.

To je částka, v níž sázkové kanceláře doufaly ještě před začátkem turnaje. A je to téměř jednou tolik, než se vybralo za květnové mistrovství světa v hokeji a je to také nejvíc v historii evropských fotbalových šampionátů.

Milionové výhry

Sázkové kanceláře vyplácely i tikety s výhrou přes milion korun. Sázkařka z Mladé Boleslavi u Tipsportu už v lednu sestavila několik příležitostí dohromady, pár se jich vztahovalo také k Euru. Nakonec brala za 4500 tisíce skoro tři miliony korun. V jičínské Chanci se zase raduje sázkař z výhry 2,4 miliony korun. Na šest tiketů přitom nasázel celkově 28 tisíc.

"Proti poslednímu Euru před čtyřmi lety jsme v Česku zaznamenali zhruba čtvrtinový nárůst. Bylo to kvůli historicky nejširší nabídce sázkových příležitostí a také jsme spustili novou verzi live sázek, jejichž obliba se stále zvyšuje," říká Petr Šrain, mluvčí Fortuny. Ta přijala sázky jen v Česku za skoro 300 milionů, dohromady se Slovenskem a Polskem to bylo přes půl miliardy.

Podobnou částku hlásí také Tipsport, i u něj jde o nárůst 25 procent. Chance vybrala 120 milionů (o 20 procent více než v roce 2008) a Synot Tip zaznamenal při turnaji nárůst oproti loňsku o 75 procent.

Rekordní tržby zaznamenaly tuzemské sázkové kanceláře hlavně díky on-line sázení. Přes internet sází většina Čechů, v kamenných pobočkách si už spíš jen nabíjejí svá konta. Populární jsou i zmíněné live sázky, kdy je možné tipovat v průběhu zápasu. Synot Tip nabízí možnost živých sázek také na svých terminálech.

Účast české reprezentace má také velký podíl na tom, že se prosázelo tolik peněz. Do Bílkových svěřenců totiž investovali i příležitostní sázkaři, kteří jinak nesází.

Co se týče celkové bilance, bylo letošní Euro v podstatě průměrné. Kolem devadesáti procent vkladů vyplácely sázkové kanceláře zpět na výhrách. Překvapivý konec favorizovaného Nizozemska ve skupině a postup Čechů a Řeků do čtvrtfinále, které sázkaře moc nepotěšily, vyvážily ostatní předpokládané výsledky. 

Sázkařům se dařilo právě i kvůli tomu, že Španělé vyhráli titul. Fortuna na tom vyplatila šest milionů. Přesný finálový výsledek 4:0 však moc lidí netipovalo. Jeden sázkař z Prahy ale tento tip na tiketu měl za 120 korun a díky kurzu 57:1 u Tipsportu vyhrál 6 840 korun.

Další velkou sázkařskou událostí letošního nabitého roku bude olympiáda v Londýně. Odstartuje už ani ne za měsíc...

Autor:

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz