Manchester hledá nástupce Van der Sara: favority jsou současní náhradníci

ČAS ODEJÍT. Nizozemskému brankáři Edwinu van der Sarovi je už čtyřicet let a smlouvu má jen do konce soutěžního ročníku. V příští sezoně tak v bráně Manchesteru United nejspíš uvidíme jiného gólmana. | foto: AP

14 2011
Už jen půl roku má trenér Alex Ferguson na rozhodnutí, kdo v příští sezoně bude hájit bránu fotbalistů Manchesteru United. Veteránovi Edwinu van der Sarovi vyprší v červnu smlouva a lídr anglické ligy stále nemá jasno, jak situaci vyřeší. Nejpravděpodobnější je, že se jedničkou stane někdo ze současných náhradníků.

"Je přirozené, že v současné době hledáme někoho, kdo bude moci nahradit Van der Sara," uvedl před pár dny asistent trenéra René Meulensteen pro nizozemský fotbalový magazín Voetbal International.

Manchester má čas zhruba do srpna, kdy začíná nový ročník Premier League.

Na to, jaké varianty připadají v úvahu, se zaměřili bookmakeři britské sázkové kanceláře Sky Bet. Sázkařům předložili otázku, kdo bude chytat v prvním zápase Manchesteru v sezoně 2011/2012.

Kdo nahradí odcházejícího Van der Sara

Kurzy britské sázkové kanceláře Sky Bet

T. Kuszczak 3,50 - A. Lindegaard 3,50 - P. Reina 4,00 - A. McGregor 5,00 - D. De Gea 9,00 - M. Neuer 9,00 - B. Amos 11,00 - C. Gordon 13,00 - E. van der Sar 13,00 - M. Stekelenburg 17,00 - R. Adler 21,00.

Nejmenší kurzy - a tedy největší šanci - mají současní náhradníci Tomasz Kuszczak a Anders Lindegaard, který v zimním přestupním období přišel z norského Aalesunds. Na oba se sází s kurzy 3,50.

Všeobecně se ovšem očekává, že Ferguson přivede někoho zkušenějšího. V posledních měsících se mluvilo hlavně o liverpoolském Pepém Reinovi (kurz 4,00) a Maartenu Stekelenburgovi z Ajaxu Amsterdam (17,00). "Ano, Stekelenburg je mezi našimi nejhlavnějšími kandidáty," potvrdil Meulensteen.

Bookmakeři ze Sky Bet ale myslí i na variantu, kdyby byl Manchester v hledání nové brankářské jedničky neúspěšný. Sázkařům totiž nabízí i možnost, že čtyřicetiletý Van der Sar prodlouží smlouvu o další rok. S kurzem 13,00 je podle nich dokonce pravděpodobnější než příchod Stekelenburga.

Podle bookmakerů celkem pravděpodobná varianta: Pepé Reina z Liverpoolu.

Vysněná posila Manchesteru: Maartena Stekelenburga ale nebude lehké získat.

Autor:

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Najdete na iDNES.cz