Lidé sázeli na nesmyslný kurz. Teď se zlobí, že jim Tipsport nevyplatí výhry

CHYBA. Sázkaři zkusili vsadit na Federera, na kterého bookmakeři vypsali chybný kurz 195,00. Na tomto tiketu hrál tipující za 1 200 korun o 234 tisíc korun. | foto: Tipsport

17 2010
Zákazníci sázkové kanceláře Tipsport zuří: "Okradli nás!" Využili chyby v internetovém systému a teď se jim nelíbí, že Tipsport nechce výhry vyplatit.

Tipující si v sobotu odpoledne všimli, že Tipsport na internetu nabízel na handicapovou událost týkající se počtu gamů v tenisovém zápase Federera proti Djokovičovi nesmyslný kurz. Místo správného kurzu 1,95 bookmakeři zhruba dvacet minut nabízeli kurz 195,00.

Za vsazenou stovku tak sázkaři místo necelých dvou set korun hráli o zhruba 20 tisíc korun.

Teď se tipujícím nelíbí, že Tipsport tyto sázky vyhodnotil jako chybné a sázkařům nevyplácí nic. "Pokud provozuju sázkovou kancelář a sázku přijmu (i když s mylně zadaným kurzem), tak je mou povinností výhru vyplatit," píše na internetovém fóru jeden z rozhořčených zákazníků s přezdívkou "amater".

Jenomže Tipsport se brání, že postupuje podle herního řádu.

"Výhru nebylo možné vyplatit, protože zobrazené kurzy potenciálně umožňovaly dosažení výhry za všech okolností výsledku utkání, což odporuje principům kurzového sázení," zdůvodnil postup sázkové kanceláře Lubomír Ježek, tiskový mluvčí Tipsportu.

Na vysvětlenou: kdyby někdo vsadil stovku na tento kurz a zároveň tisíc korun na opačný výsledek, měl by jistotu, že vyhraje. A přesně to je v herním řádu ošetřeno.

Sázky podané při správném zobrazení kurzů byly vyhodnoceny standardně podle výsledku utkání.

Podobný spor bookmakeři Tipsportu řešili v prosinci. Několik sázkařů tehdy také využilo chyby a na tiket za pět korun dali jednu sportovní událost několikrát. Celková výhra, kterou mohli vyhrát, se vyšplhala na 342 milionů korun (viz článek o události).

Tipsport tehdy těmto sázkařům, kteří se výhry dožadovali, zrušil účty. Tipující nakonec uznali, že na peníze neměli nárok, čímž se spor urovnal.

Autor:
Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta, která ztrácí bod....

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího favorita šampionátu...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Najdete na iDNES.cz