Sázkaře úspěch hokejistů netěší, na postupu Čechů i Slováků prodělali

Zatímco fanoušci na Staroměstském náměstí v Praze s napětím sledovali čtvrtfinále proti Švédsku a postup hokejistů oslavili, sázkaři na českém vítězství prodělali peníze. | foto:  Petr Topič, MAFRA

19 2012
Fanoušci v Česku i na Slovensku nadšeně slaví čtvrteční triumfy hokejistů na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. A těší se na sobotní vzájemný duel v semifinále. Ovšem sázkařům nečekané výhry tolik radosti neudělaly. Přesto sázejí znovu ve velkém a teď už Čechům skoro bezmezně věří.

Slováci proti Kanadě ani Češi proti Švédsku rozhodně nebyli favority. Oba týmy byly v předpokladech bookmakerů na zisk titulu jen před outsiderem z Norska. I kurzy na samotná čtvrtfinálová utkání byly u nakonec vítězných celků výrazně vyšší než na soupeře. (více čtěte ZDE)

Favoritem na zlato zůstává Rusko

I když čtvrtfinále zamíchala s kurzy, hlavní kandidát triumfu je stejný - Rusko. Česko se s kurzem okolo 3:1 dostalo na druhé místo těsně před finské obhájce titulu.

A také sázkaři věřili papírově silnějším. U Fortuny na Švédy mířilo skoro 70 procent sázek, na Kanadu dokonce 90 procent.

"Na Kanadu jsme přijali sázky za 2,5 milionu korun, zatímco na výhru Slovenska to byla sotva desetina," uvedl Ladislav Pavlis z konkurečního Tipsportu. Na český zápas byl poměr v milionech 3:1 pro Švédsko.

Pozdě večer tak do košů ve střední Evropě letělo opravdu hodně roztrhaných tiketů. Sázkové kanceláře na česko-slovenském postupu hodně vydělaly. I když mezi sázkaři existují výjimky. Ti, které těšila výhra hokejistů i jejich samotných.

U Fortuny si jeden sázkař uhodl přesné výsledky obou čtvrtfinále. Konečné skóre 3:4 mu za vsazených třicet korun přisoudilo 24 tisíc. V třinecké pobočce Tipsportu zase věřil někdo Česku v kurzu 4,2:1 a vsadil na postup patnáct tisíc. Ve slovenském Liptovském Mikuláši pak přijali sázku tisíc euro v kurzu 6,5:1 na výhru Slovenska. Výhra v přepočtu činí 165 tisíc korun.

Sázkaři v semifinále věří Čechům, favorizují je i bookmakeři

Většinu sázkařů však neúspěch rychle přebolel i díky vlastenecké radosti z postupu hokejistů a opět ve velkém vyplňují tikety v kamenných pobočkách a na internetu. Souboj Česka se Slovenskem je láká. Tentokrát v souladu s experty sázkových kanceláří tipují český triumf.

U Tipsportu v pátek odpoledne byl sázky v poměru 60:40 na Čechy, ve Fortuně je to 80 procent a u Chance věří svěřencům Aloise Hadamczika skoro všichni- 92 procent.

Postoupí čeští hokejisté v semifinále MS přes Slováky?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 sobota 9. června 2012. Anketa je uzavřena.

ANO, budou hrát o zlato 10533
NE, zbude na ně boj o bronz 2692

Podle kurzů to tak jednoznačné nebude, ale přesto bookmakeři favorizují Česko. "Historicky se nám proti 'Jánošíkovi' daří a víte, jak to s ním bylo, nejdřív bohatým bral (Kanadě) a pak ho popravili...," s trochou nadsázky vysvětluje odhady Michal Hanák z Fortuny.

Kdo ovládne hokejové derby v semifinále MS?

Kurzy na zápas mezi Českem a Slovenskem v Helsinkách

výhra Česka:            1,70 - 1,80 - 1,75 - 1,82 - 1,80
remíza:                       4,60 - 4,60 - 4,35 - 4,40 - 4,50
výhra Slovenska:     3,55 - 3,60 - 3,65 - 3,20 - 3,30

Kurzy jsou v pořadí Fortuna, Tipsport, Chance, Synot Tip, Sazka Tip a platné jsou k pátečnímu večeru.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz