Doporučujeme

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii. | foto: AP

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

  • 4
Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným státům vstupují jako mírní favorité. Růžičkovu výběru věří velké sázkové kanceláře i více než polovina tipujících.

Čtvrtfinále mezi českými hokejisty a Američany bude podle bookmakerů to vůbec nejvyrovnanější. Jágr a spol. jsou sice favorité na vítězství, ale jen těsně. U Fortuny si lze vsadit za kurz 2,25:1, Unibet nabízí šanci 2,26:1 a Tipsport za 2,40:1.

"Věřím, že Vladimír Růžička dokáže svůj mančaft důkladně "vyfénovat" a zmobilizovat. Kufry budou balit Američané, i když to bude těsné, o gól nebo přes prodloužení," říká Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny. Podobně to vidí i jeho kolegové. Milan Klemš z Unibetu dodává: "Rozhodne česká zkušenost, protože hráče jako Jágr nebo Rolinek Američané na soupisce v tuto chvíli nemají."

Američané postoupili do vyřazovací fáze ze druhého místa, na turnaji však stejně jako český tým měli velké výkyvy. Porazili například Finsko, jenže ztratili body s Lotyšskem nebo Kazachstánem. Na jejich vítězství v základní hrací době můžete nyní vsadit v kurzu 2,60:1 (Unibet), 2,75:1 (Tipsport) nebo 2,75:1 (Fortuna).

Čeští sázkaři věří v postup do semifinále. Zhruba dvě třetiny z nich vložili peníze na výhru českých hokejistů. Výše sázek ovšem jistě neohrozí nejsázenější duel turnaje mezi Českem a Slovenskem, který u Tipsportu atakoval hranici 10 milionů korun.

Největší aspiranty na zlatou medaili je ovšem nutné hledat jinde. Češi (10:1) ani Američané (11:1) mezi ně nepatří. "Rusko svými výkony letos odskočilo všem, takže je pro nás jasným favoritem na titul v kurzu 1,8:1," říká Ladislav Pavlis z Tipsportu.

Velký balík peněz mohou sázkaři urvat, jestliže budou věřit hokejistům Běloruska nebo Francie a ti opět v Minsku zaskočí favorizovaného soupeře. Sázka na výhru Francouzů ve čtvrtfinále proti Rusům může vklad zdesetinásobit. Když tým Les Bleus dokráčí až k titulům mistrů světa, bude se násobit dokonce šedesátkrát.

Nerozhodní sázkaři mohou dát na radu obřího kraba Petroviče z minského akvária, který je údajně obdařen věšteckými schopnostmi a každý hrací den tipuje výsledky šampionátu. Nelze mu však věřit bezmezně: naposledy přisoudil vítězství Německu proti USA a Dánsku proti Slovákům, oba dva celky přitom nakonec prohrály.

  • Nejčtenější