Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii. | foto: AP

22 2014
Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným státům vstupují jako mírní favorité. Růžičkovu výběru věří velké sázkové kanceláře i více než polovina tipujících.

Čtvrtfinále mezi českými hokejisty a Američany bude podle bookmakerů to vůbec nejvyrovnanější. Jágr a spol. jsou sice favorité na vítězství, ale jen těsně. U Fortuny si lze vsadit za kurz 2,25:1, Unibet nabízí šanci 2,26:1 a Tipsport za 2,40:1.

"Věřím, že Vladimír Růžička dokáže svůj mančaft důkladně "vyfénovat" a zmobilizovat. Kufry budou balit Američané, i když to bude těsné, o gól nebo přes prodloužení," říká Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny. Podobně to vidí i jeho kolegové. Milan Klemš z Unibetu dodává: "Rozhodne česká zkušenost, protože hráče jako Jágr nebo Rolinek Američané na soupisce v tuto chvíli nemají."

Američané postoupili do vyřazovací fáze ze druhého místa, na turnaji však stejně jako český tým měli velké výkyvy. Porazili například Finsko, jenže ztratili body s Lotyšskem nebo Kazachstánem. Na jejich vítězství v základní hrací době můžete nyní vsadit v kurzu 2,60:1 (Unibet), 2,75:1 (Tipsport) nebo 2,75:1 (Fortuna).

Čeští sázkaři věří v postup do semifinále. Zhruba dvě třetiny z nich vložili peníze na výhru českých hokejistů. Výše sázek ovšem jistě neohrozí nejsázenější duel turnaje mezi Českem a Slovenskem, který u Tipsportu atakoval hranici 10 milionů korun.

Největší aspiranty na zlatou medaili je ovšem nutné hledat jinde. Češi (10:1) ani Američané (11:1) mezi ně nepatří. "Rusko svými výkony letos odskočilo všem, takže je pro nás jasným favoritem na titul v kurzu 1,8:1," říká Ladislav Pavlis z Tipsportu.

Velký balík peněz mohou sázkaři urvat, jestliže budou věřit hokejistům Běloruska nebo Francie a ti opět v Minsku zaskočí favorizovaného soupeře. Sázka na výhru Francouzů ve čtvrtfinále proti Rusům může vklad zdesetinásobit. Když tým Les Bleus dokráčí až k titulům mistrů světa, bude se násobit dokonce šedesátkrát.

Nerozhodní sázkaři mohou dát na radu obřího kraba Petroviče z minského akvária, který je údajně obdařen věšteckými schopnostmi a každý hrací den tipuje výsledky šampionátu. Nelze mu však věřit bezmezně: naposledy přisoudil vítězství Německu proti USA a Dánsku proti Slovákům, oba dva celky přitom nakonec prohrály.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz