Jackpot Sportky nepadl. Rekordní výhra vzrostla na téměř 190 milionů

PADNE REKORDNÍ VÝHRA? V neděli se ve Sportce losuje o více než 180 milionů korun. | foto: Profimedia.cz

19 2012
Milionářem se ani po nedělním losování Sportky žádný sázkař nestal. Nejvyšší jackpot v historii ve výši 183 milionů korun nepadl, a výhra pro správně tipující tak narostla o dalších šest milionů. Rekordní suma může být vyplacena opět ve středu.

"Už sis vsadil? Když vyhraju, koupím si dům. Já pojedu na dovolenou!"

U benzinových pump, v trafikách, nákupních centrech a třeba i v hospodách po celém Česku už se zase debatuje o sázení. Lidé opět křížkují na tiketech šťastná čísla, která jim mají změnit život. S pohádkovou výhrou by nemuseli celý život pracovat. Ani jejich děti a děti jejich dětí...

Přitom se loni v létě zdálo, že čeští sázkaři ztratili důvěru vůči Sazce. Nejistotu vyvolaly problémy zadlužené firmy. Konkurenční společnosti Fortuna a Tipsport navíc spustily vlastní číselné hry.

Šťastná čísla? 18, 20, 29, 31, 40, 44

Toto je nejčastěji vylosovaná kombinace ve třetím tisíciletí.

Po změně majitelů znovu stoupá zájem Čechů o Sportku. A se zájmem stoupá i jackpot. Tuto neděli se hrálo o 183 600 000 korun, ve středu už bude v banku téměř 190 milionů. Tedy částka, na kterou by průměrný Čech vydělával déle než 656,5 roku.

Tolik peněz  ještě nikdo v historii nevyhrál. Dosud rekordní suma - 112 931 592 korun - padla v roce 2003, další nejvyšší výhry 106 034 128 korun a 103 639 648 korun byly dosaženy v roce 2005. Na začátku loňského roku zaznamenal sázkař z jižních Čech čtvrtou nejvyšší sumu 103 412 712 korun.

Z takových částek se člověku až motá hlava. Češi jim alespoň v posledních týdnech "jdou naproti".

"První únorový týden měla Sazka podíl na trhu devadesát tři procent. Růst tržeb u číselných loterií činil 8,8 milionu. To je víc než měla konkurence dohromady," informoval mluvčí společnosti Václav Jalovecký.

K tomu, abyste získali rekordní výhru, musíte mít vyplnit všech deset sloupců na tiketu a k tomu hru Šance. To vyjde na 170 korun. Uhodnout je třeba všech šest čísel v I. nebo II. tahu a poslední z vylosovaného šestičíslí v Šanci.

Lidé často na tiketu vyplňují nízká čísla, zřejmě z důvodu dat narození svých blízkých. Nejčastější kombinací čísel je 1, 2, 3, 4, 5, 6, ale ještě nikdy nepadla. Ani násobky šťastné sedmičky 7, 14, 21, 28, 35, 42 nepřinesly výhru, přesto je druhá nejoblíbenější.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz