Jackpot Sportky nepadl. Rekordní výhra vzrostla na téměř 190 milionů

PADNE REKORDNÍ VÝHRA? V neděli se ve Sportce losuje o více než 180 milionů korun. | foto: Profimedia.cz

19 2012
Milionářem se ani po nedělním losování Sportky žádný sázkař nestal. Nejvyšší jackpot v historii ve výši 183 milionů korun nepadl, a výhra pro správně tipující tak narostla o dalších šest milionů. Rekordní suma může být vyplacena opět ve středu.

"Už sis vsadil? Když vyhraju, koupím si dům. Já pojedu na dovolenou!"

U benzinových pump, v trafikách, nákupních centrech a třeba i v hospodách po celém Česku už se zase debatuje o sázení. Lidé opět křížkují na tiketech šťastná čísla, která jim mají změnit život. S pohádkovou výhrou by nemuseli celý život pracovat. Ani jejich děti a děti jejich dětí...

Přitom se loni v létě zdálo, že čeští sázkaři ztratili důvěru vůči Sazce. Nejistotu vyvolaly problémy zadlužené firmy. Konkurenční společnosti Fortuna a Tipsport navíc spustily vlastní číselné hry.

Šťastná čísla? 18, 20, 29, 31, 40, 44

Toto je nejčastěji vylosovaná kombinace ve třetím tisíciletí.

Po změně majitelů znovu stoupá zájem Čechů o Sportku. A se zájmem stoupá i jackpot. Tuto neděli se hrálo o 183 600 000 korun, ve středu už bude v banku téměř 190 milionů. Tedy částka, na kterou by průměrný Čech vydělával déle než 656,5 roku.

Tolik peněz  ještě nikdo v historii nevyhrál. Dosud rekordní suma - 112 931 592 korun - padla v roce 2003, další nejvyšší výhry 106 034 128 korun a 103 639 648 korun byly dosaženy v roce 2005. Na začátku loňského roku zaznamenal sázkař z jižních Čech čtvrtou nejvyšší sumu 103 412 712 korun.

Z takových částek se člověku až motá hlava. Češi jim alespoň v posledních týdnech "jdou naproti".

"První únorový týden měla Sazka podíl na trhu devadesát tři procent. Růst tržeb u číselných loterií činil 8,8 milionu. To je víc než měla konkurence dohromady," informoval mluvčí společnosti Václav Jalovecký.

K tomu, abyste získali rekordní výhru, musíte mít vyplnit všech deset sloupců na tiketu a k tomu hru Šance. To vyjde na 170 korun. Uhodnout je třeba všech šest čísel v I. nebo II. tahu a poslední z vylosovaného šestičíslí v Šanci.

Lidé často na tiketu vyplňují nízká čísla, zřejmě z důvodu dat narození svých blízkých. Nejčastější kombinací čísel je 1, 2, 3, 4, 5, 6, ale ještě nikdy nepadla. Ani násobky šťastné sedmičky 7, 14, 21, 28, 35, 42 nepřinesly výhru, přesto je druhá nejoblíbenější.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz