Jackpot, jackpot! Chyběly tikety, stojí se fronty. O 11 milionů eur hrají i Češi

Pravděpodobnost výhry jackpotu, tedy tipu správných 6 čísel ze 49, je 1:14 milionům | foto: Profimedia.cz

17 2009
Už je to skoro mánie. Ač se častěji mluví o soužení z nedostatku plynu, Slovensko žije i obřím jackpotem. Stále víc lidí hádá magickou kombinaci šesti čísel, jež znamená obrovské bohatství. Ve sběrnách a sázkových kancelářích se prodlužují fronty. Hraje se o téměř 11 milionů eur, necelých tři sta milionů českých korun!

Je to rekordní částka, o niž se teď na Slovensku hraje! Předloni v listopadu bral šťastný výherce 102,25 milionu slovenských korun, v přepočtu tehdy 82 milionů českých korun. Teď se hraje o víc než třikrát vyšší sumu.

Tři sta milionů korun = pohodlný život bez práce. Tisíc fabií se standardní výbavou. Dvanáct přepychových vil, na každý měsíc v roce jednu. Nebo byste z výhry, pokud jste oddaný sportovní fanoušek, mohl jeden rok financovat rozpočet fotbalové Sparty, či přes dva roky živit hokejovou Slavii.

Nej čísla

sázkové hry Loto

Co musí vítěz jackpotu uhodnout: 6 čísel ze 49

O kolik se hraje: 10,86 milionu eur (294,5 milionu Kč)

Pravděpodobnost výhry: 1:14 milionům

Počet podaných tiketů: naposledy 2,3 milionů

Dosud nejvyšší výhra ve hře: 102,25 milionu Sk (tehdy 82 milionu Kč)

Další šanci vyhrát máte teď v neděli, kdy sázková hra Loto pokračuje. Losuje se v 18 hodin. Co musíte pro tenhle balík peněz udělat?

Tipnout správně 6 čísel ze 49. Při středečním losování měli k jackpotu blízko dva sázející, kteří uhodli čísel pět... Pravděpodobnost výhry jackpotu, tedy tipu správných 6 čísel ze 49, je 1:14 milionům.

Už tak tučný jackpot stále roste. "Podle herního plánu není žádné omezení pro jeho výši," říká Barbara Písecká, mluvčí loterijní společnosti Tipos, která Loto provozuje. A odměna láká víc a víc a pokouší nové sázející.

Na začátku roku v některých obchodech a sázkových kancelářích tikety chyběly, jak byl zájem obrovský. Ve sběrnách či sázkových kancelářích se stojí fronty.

Počet podaných tiketů na jedno losování se proti první polovině loňského roku víc než zdvojnásobil. Na středu přijala sázková kancelář 2,3 milionu tiketů. A na nedělní hru jich bude nejspíš ještě víc.

Hra Loto

O slovenské loterii

Loto, původně Sportku, hrají na Slovensku od roku 2002. Dvakrát týdně - ve středu a v neděli - se losuje šest výherních čísel a jedno dodatkové.

Provozuje ji národní loterijní společnost Tipos, jejímž jediným akcionářem je stát zastoupený ministerstvem financí. Polovina z vkladů hráčů se vrací do hry jako výhry, druhá polovina jde na náklady. Výhry se nedaní.

Hrát mohou i cizinci, ale sázet musí na pobočkách. Přes internet mohou hrát jen Slováci.

Hned ze tří důvodů. S vyšším jackpotem roste zájem. Před nedělním losováním mají na tipování o den víc než před středečním.

"A protože je neděle volným dnem, lidé mají víc času na soukromé záležitosti, tedy i na sázení," vysvětluje Písecká.

I Češi se zapojují. Musí si však vsadit přímo ve sběrnách na Slovensku. Sázet přes internet mohou jen slovenští občané s účtem u banky na Slovensku. "Ze strany Čechů jsme zaznamenali velký zájem," říká mluvčí.

V případě výhry by se částka převedla šťastnému tipujícímu na účet za co největšího utajení. Do kontaktu s ním by přišli jen dva pracovníci sázkové kanceláře.

Odolá lákavý jackpot i teď v neděli večer a zase přibere?

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz