Na české fotbalisty vsadil půl milionu. Prohrál

Čeští fotbalisté se Slovenskem prohráli. Sázkaři kvůli tomu přišli o miliony korun | foto:  Michal Růžička, MAFRA

2 2009
Bída, naříkají čeští fotbaloví fanoušci po středečním zápase se Slovenskem (1:2). Ještě víc naštvaný musí být jeden sportovní sázkař: kvůli kvalifikační porážce přišel o půl milionu korun, který vsadil!
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"Na jednom tiketu měl dvě události. Vítězství amerického tenisty Roddicka nad Francouzem Monfilsem na turnaji v Miami mu vyšlo, ale tip na výhru Česka už ne," popisoval Lubomír Ježek, tiskový mluvčí sázkové kanceláře Tipsport.

Spokojený může být naopak sázkař z Aše. Za šedesát tisíc korun tipnul remízu v prvním poločase. První část utkání skutečně skončila 1:1 a šťastlivec si druhý den mohl jít vybrat 132 tisíc korun. "Jinak byl tento zápas pro většinu sázkařů proherní. Hodně tiketů pokazila i remíza Itálie s Irskem," uvedla Jana Pokorná z Chance.

Češi na středeční zápas vsadili celkově desítky milionů korun. Tipsport například přijal na toto utkání skoro osm milionů. Fortuna přiznala, že nabrala sumu v řádu "několika milionů korun". "Na výhru Slovenska bylo jen zhruba deset procent sázek," přiblížil Tomáš Bahník z Fortuny. "Nečekaný výsledek zhatil plány většiny sázejících."

Nešlo ale jen o duel české reprezentace, který zavinil vzteklé trhání mnoha tiketů. "Jeden sázkař z Ostravy-Poruby natipoval deset zápasů s celkovým kurzem 2623.84. Vsadil za pouhou dvacetikorunu, mohl vyhrát přes padesát tisíc korun," popisovala Pokorná. "Nakonec mu nevyšlo jen utkání Severní Irsko - Slovinsko, které skončilo vítězstvím Irska. Sázkař přitom věřil v remízu."

Autor:

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz