Hororová dáma v Praze hrála poker. Neuspěla, ale těšila se na památky

Katja Thaterová hrála i v Praze. Mezi nejlepší se ale nedostala. | foto: www.katja-thater.de

6 2009
Poker není jen mužská záležitost. Stále víc ho hrají i ženy - a některé v něm jsou zatraceně dobré! Třeba Katja Thaterová, která v pondělí přijela do Prahy na největší turnaj ve střední Evropě.

"Přiletěla jsem a řekli mi: bude hrát přes pět set hráčů. Páni! Kdo by čekal, že Praha bude pořádat tak velký turnaj. Je dobře, že je poker stále populárnější," uvedla Thaterová. "Určitě si musím najít čas, abych stihla alespoň pár památek. Praha je totiž úžasné město."

Kam blonďatá Němka přijde, tam se směje. Působí bezprostředně a otevřeně odpoví na jakoukoliv otázku. "Turnaje pro ženy? To je blbost. Také jsem na několika hrála a hráčky si povídají víc o barvě bot než o hře samotné," vypálila okamžitě.

A tak objíždí turnaje s ostatními pokerovými hvězdami. Tam potkává také hráče, kterým by mohla klidně dělat mámu - vždyť jí je třiačtyřicet let. Thaterová na to ale nedá. Stále patří k nejlepším. A když někdy vypadne předčasně, věnuje se propagaci pokeru.

"Poker je stále populárnější a to je fajn. Pořád je to ale běh na dlouho trať," poznamenala sympatická Němka, která se narodila v Hamburku a dřív chovala koně.

Jak vůbec s pokerem začala? S manželem Janem von Hallem chodila často do kasína, kde ale hráče jen pozorovala. Až jednou převzala od manžela karty a vyhrála. Této karetní hře úplně propadla. Hrála a zároveň pozorovala zkušenější kolegy.

"Pamatuju si, že Katja dokázala sedět vedle stolu a pozorovat hru ostatních. Tím sbírala zkušenosti, které se jí nyní moc hodí," vzpomněl si Marcel Lüske, evropská pokerová legenda. Právě od něj se Hororová dáma, jak někteří Thaterové říkají, podle vlastních slov nejvíc naučila.

Kromě turnajů European Poker Tour hraje i v nejprestižnějším seriálu World Series of Poker, ve kterém se dvakrát dostala až na finálový stůl. V roce 2007 v Paříži dostala ocenění Nejlepší Evropanka.

Autor:

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz