Fotbal, hokej, atletika... Svůj šampionát už mají také sázkaři

MISTROVSTVÍ EVROPY. Netradiční šampionát kurzových sázkařů probíhal v pražském multikině. | foto: Fortuna

2 2011
Právě v těchto dnech probíhá mistrovství světa v atletice nebo evropský šampionát basketbalistů. Kdejaký sport má nějaký vrcholný turnaj. Ale věděli jste, že svůj šampionát mají také sportovní sázkaři? Mistrovství Evropy v kurzovém sázení se konalo o víkendu v Praze.

Nebylo to sice oficiální měření sil, ale na mistrovství Evropy se do hlavního města sjelo 22 nejlepších sázkařů z Česka, Polska a Slovenska. Akci pořádala společnost Fortuna. Místo poháru na vítěze čekala finanční odměna. Nejlépe tipující si odnesl 3 tisíce eur.

"Pro naše nejlepší bylo tohle mistrovství akcí, se kterou se dosud neměli možnost nikde jinde setkat. Byla to pro ně další nová zkušenost, pří které potkali lidi se stejným koníčkem," popsal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

A jak takový sázkařský šampionát probíhá?

Jestli si představujete několik lidí s tužkou a papírem, jak zakřížkují pár výsledků a pak nervózně čekají na konec zápasů, jste vedle. Taková doba už je pryč.

Sázkaři nejprve prošli sítem kvalifikace, v pražském multikině se pak na hlavním turnaji usadili do pohodlných sedaček. Na stolku měli počítač, na plátně sledovali přenosy z anglické fotbalové ligy a k dispozici měli virtuální konto s tisícovkou.

Mistrovství bylo rozděleno do tří kol. V tom prvním při zápase Aston Villa - Wolverhampton museli účastníci vsadit minimálně 500 korun a dvanáct s nejvyšší částkou na konci zápasu postoupilo dál. Druhé kolo bylo vyřazovací (utkání Chelsea - Norwich City).

Finále obstaral zápas Liverpool - Bolton. Sázkaři vybírali on-line z nejrůznějších sázkových příležitostí v průběhu zápasů. Záleželo tedy, jak reagovali na vývoj situace a jaký prokázali "sázkařský instinkt".

Sázkař z Prahy využil domácího prostředí a stal se neoficiálním mistrem Evropy. Na konci měl na kontě virtuálních 3 600 korun. Druhý byl soutěžící z Polska a třetí místo putuje na severní Moravu. Ale výhra možná nebylo to hlavní, co akce přinesla.

"Kromě soutěžení mohli sázkaři debatovat s dalšími úspěšnými kolegy z celé střední Evropy, vzájemně probrat strategie i zážitky, které jim kurzové sázení přináší," vysvětlil Šrain.

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz