Fotbal, hokej, atletika... Svůj šampionát už mají také sázkaři

MISTROVSTVÍ EVROPY. Netradiční šampionát kurzových sázkařů probíhal v pražském multikině. | foto: Fortuna

2 2011
Právě v těchto dnech probíhá mistrovství světa v atletice nebo evropský šampionát basketbalistů. Kdejaký sport má nějaký vrcholný turnaj. Ale věděli jste, že svůj šampionát mají také sportovní sázkaři? Mistrovství Evropy v kurzovém sázení se konalo o víkendu v Praze.

Nebylo to sice oficiální měření sil, ale na mistrovství Evropy se do hlavního města sjelo 22 nejlepších sázkařů z Česka, Polska a Slovenska. Akci pořádala společnost Fortuna. Místo poháru na vítěze čekala finanční odměna. Nejlépe tipující si odnesl 3 tisíce eur.

"Pro naše nejlepší bylo tohle mistrovství akcí, se kterou se dosud neměli možnost nikde jinde setkat. Byla to pro ně další nová zkušenost, pří které potkali lidi se stejným koníčkem," popsal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

A jak takový sázkařský šampionát probíhá?

Jestli si představujete několik lidí s tužkou a papírem, jak zakřížkují pár výsledků a pak nervózně čekají na konec zápasů, jste vedle. Taková doba už je pryč.

Sázkaři nejprve prošli sítem kvalifikace, v pražském multikině se pak na hlavním turnaji usadili do pohodlných sedaček. Na stolku měli počítač, na plátně sledovali přenosy z anglické fotbalové ligy a k dispozici měli virtuální konto s tisícovkou.

Mistrovství bylo rozděleno do tří kol. V tom prvním při zápase Aston Villa - Wolverhampton museli účastníci vsadit minimálně 500 korun a dvanáct s nejvyšší částkou na konci zápasu postoupilo dál. Druhé kolo bylo vyřazovací (utkání Chelsea - Norwich City).

Finále obstaral zápas Liverpool - Bolton. Sázkaři vybírali on-line z nejrůznějších sázkových příležitostí v průběhu zápasů. Záleželo tedy, jak reagovali na vývoj situace a jaký prokázali "sázkařský instinkt".

Sázkař z Prahy využil domácího prostředí a stal se neoficiálním mistrem Evropy. Na konci měl na kontě virtuálních 3 600 korun. Druhý byl soutěžící z Polska a třetí místo putuje na severní Moravu. Ale výhra možná nebylo to hlavní, co akce přinesla.

"Kromě soutěžení mohli sázkaři debatovat s dalšími úspěšnými kolegy z celé střední Evropy, vzájemně probrat strategie i zážitky, které jim kurzové sázení přináší," vysvětlil Šrain.

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to tenistovi Tomáši...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize juniorů znovu otevřela...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz