Jeden pražský turnaj v pokeru skončil, další s nejlepšími hráči začal

POKER. Momentka z pražského turnaje Eureka Poker Tour. | foto:  Dan Materna, MAFRA

13 2013
Pokerové dění v pražském hotelu Hilton se pořád nezastavilo. Ve čtvrtek skončil rekordně obsazený turnaj Eureka Poker Tour, na který hned navázal prestižnější European Poker Tour (EPT). Hrát se bude až do středy za účasti velkých pokerových hvězd.

Ve čtvrtek v Hiltonu bylo rušno. Na finálovém stole Eureka Poker Tour se bojovalo o 226 tisíc eur, na dalších stolech se rozjížděl první den EPT a pod dohledem novinářů, fanoušků i speciálních 3D kamer hráli charitativní turnaj sportovní celebrity v čele s nejlepšími tenistou světa Rafaelem Nadalem, který nakonec vyhrál.

Pátek už je o něco klidnější, ale pořád je prostředí luxusního hotelu živo. Do pražské EPT se přihlásilo zatím 521 hráčů (k tomu ještě přičtěme 389 účastníků ze čtvrtka). Počtem účastníků tak European Poker Tour Eureku i vzhledem k vyššímu buy-inu (vstupní částce), který je pět tisíc eur, nepřekoná.

Ale v pokerovém světě má větší jméno právě probíhající hlavní turnaj EPT, vždyť už se hraje desátou sezonu a pravidelně se ho účastní velké pokerové hvězdy. Ani Praha v tomto ohledu není výjimkou. Hraje třeba i Daniel Negreanu, jeden z nejlepších hráčů na světě.

Slavného Kanaďana však v charitativním turnaji při svém první živém hraní Nadal vyřadil. "Rafa hrál velmi solidně a nedělal chyby. Ví, kdy je správné začít hrát agresivněji a přesně to udělal," řekl Negreanu o svém netradičním soupeři.

V dresu pořádající herny PokerStars.net hrají kromě Negreanua také čeští profesionálové - Martin Hrubý či Martin Staszko. Domácí borci budou chtít konečně uspět, nejlepší z Čechů byl na Eureka Poker Tour na čtvrtém místě Jaroslav Peter, šestý byl Milan Šimko a šampionem se stal Dmitri Holdeew, i když se specializuje především na cash games.

Fanoušci pokeru mohou sledovat dění na EPT prostřednictvím živých streamů, od pondělí do středy také s českým komentářem.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz