Němec v Praze na pokerovém turnaji vyhrál 20 milionů: Jsem unavený

ŠAMPION. Německý pokerový hráč Julian Track vyhrál European Poker Tour v Praze. | foto: PokerStars.net

19 2013
Jeho cesta za hlavní výhrou z pokerového turnaje European Poker Tour začala na internetu. Německý hráč Julian Track se totiž do pražského klání prestižní série dostal přes online kvalifikaci PokerStars. Ve středu večer se pak radoval z vítězství, získal 725 700 eur. To je v přepočtu přes 20 milionů korun.

Třicetiletý Němec už na finálový stůl vstupoval jako favorit. Jenže třináctihodinový taktický boj ho vyčerpal. V závěrečném souboji s Řekem Georgiosem Sotiropoulosem se dokonce dohodl na tzv. dealu. Každý vyhrál 700 tisíc eur a o dalších 25 700 eur si to spolu rozdali.

"Cítím se velmi unavený. Už se moc těším, až se aspoň 16 hodin prospím. Jsem velmi šťastný, že se mi to podařilo dotáhnout do vítězného konce," řekl Track s tím, že poslední dva dny ho trápila viróza.

Student z Giessenu si kromě finanční odměny z Prahy odveze i trofej pro šampiona EPT a luxusní hodinky. Druhý Sotiropoulos se ve 23 letech stal řeckým rekordmanem, ještě nikdo nevyhrál tolik v pokeru. Na třetím místě skončil Brit Stephen Chidwick.

Chidwick je nejúspěšnějším hráčem pražského pokerového festivalu - třetí skončil už na Eureka Poker Tour. Celkem tak vyhrál skoro 500 tisíc eur, což je v přepočtu zhurba 14 milionů korun.

Vysoké výhry byly letos způsobeny rekordní zájem o oba hlavní i desítky doprovodných turnajů, které se v posledních jedenácti dnech konaly v pražském Hiltonu. Rekordní byl i počet lidí starajících se o organizaci turnaje, celkem se zapojilo 171 členů profesionálního týmu. Před týdnem si tady zahrály charitativní turnaj i sportovní hvězdy v čele s tenistou Rafaelem Nadalem.

Dá se očekávat, že i příští rok v prosinci stane Praha pokerovým rájem. Poslední dobou je z toho tradice.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz