Praha hostí pokerové hvězdy. Překonají další turnaje rekordy?

PADNOU REKORDY? Ve středu v Hiltonu startuje Eureka Poker Tour, na který naváže prestižní turnaj European Poker Tour. Loni padaly rekordy, co letos? | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

4 2012
České hlavní město se v prosinci tradičně stává Mekkou světového pokeru. Do Prahy míří nejlepší hráči z celého světa a bojují o trofeje i tučné prémie. Od středy v hotelu Hilton začíná turnaj ze série Eureka Poker Tour, na který naváže prestižní European Poker Tour (EPT).

Jeden turnaj začal, druhý odstartuje ve středu, pak třetí, čtvrtý... Z Prahy je Las Vegas střední Evropy. Světová špička i česká elita míří do hlavního města za pokerem. Po World Poker Tour v Corinthii přebírají štafetu dva podniky pod hlavičkou PokerStars.net.

V prvním patře hotelu Hilton se koná od středy do neděle druhý ročník série Eureka Poker Tour, která je určená především pro hráče ze střední a východní Evropy. "Eureka je mladší sestřička European Poker Tour. Výší buy-inu je dostupnější," říká Ondřej Drebota z pořádající společnosti.

Eureka Poker Tour 2011

Připomeňte si premiérový ročník turnaje.

Vklad do Eureky je tisíc sto eur, EPT má přitom buy-in přes pět tisíc eur. Loni - to se hrálo ještě na Smíchově - se turnaje zúčastnilo 329 hráčů. A zatímco minulý rok v Česku celá série začínala, druhý ročník Eureka Poker Tour v Praze končí. Už se hrálo v Lotyšsku, Bulharsku i Chorvatsku.

Čeká se, že by letošní pražská zastávka mohla tu loňskou překonat. Účast na Eurece potvrdilo několik pokerových profesionálů, zúčastnit by se měli i jedni z nejlepších Čechů - Martin Hrubý a Martin Staszko. Muže zřejmě potěší i přítomnost krásné britská profesionálky Liv Boerreová.

Turnaje Eureka a European Poker Tour 2012 v Praze

Všechny informace o prestižních turnajích pod hlavičkou PokerStars.com se dozvíte ve speciální příloze.

Všichni hráči v neděli mohou jen sjet výtahem do kongresového sálu hotelu Hilton a suchou nohou přejít do dějiště dalšího turnaje. Odstartuje totiž European Poker Tour, větší a známější série. V Praze se koná už pošesté.

Loňská zastávka EPT byla - co se týče velikosti prize poolu (téměř pět milionů dolarů) - největším turnajem v České republice. Hrálo celkem 722 hráčů a Martin Finger z Německa si odnesl výhru ve výši 720 tisíc eur.

Kromě nejznámějších pokerových hráčů na světě v čele s Gusem Hansenem European Poker Tour v Praze láká i celebrity původně z jiných oblastí. Loni se zúčastnil třeba legendární tenista Boris Becker.

Padnou další rekordy i letos? V sobotu 15. prosince je na programu finálový stůl.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz