Dostal peníze a postaral se o porážku. Německý fotbalista ale nařčení odmítá

THOMAS REICHENBERGER. Podle německých médií měl dostat peníze od sázkařského gangu, aby zařídil prohru. On vinu odmítá. | foto: www.vfl.de

30 2009
Dřív dával góly v německé Bundeslize, teď je fotbalista Thomas Reichenberger podezřelý, že se nechal uplácet sázkařským gangem. Zkušený útočník ale všechna podezření odmítá.

"Mohu vás všechny ujistit, že jsem v žádném případě nebyl v kontaktu se sázkařskou mafií. Se skandálem, který hýbe evropským fotbalem, nemám nic společného," citoval hráče německý deník Bild. "Nikdy jsem od nikoho nedostal peníze, abych hrál špatně."

Reichenberger v současné době hraje až třetí ligu za VfL Osnabrück. Dřív ale působil třeba v Leverkusenu, Frankfurtu nebo Chotěbuzi. I proto jeho příběh německé fotbalové příznivce tak zajímá.

Jakému nařčení se vlastně pětatřicetiletý střelec brání?

Podle Bildu měl Reichenberger inkasovat 25 tisíc eur (přes 650 tisíc korun), aby jeho tým na konci minulé sezony prohrál v Norimberku. Povedlo se - Osnabrück podlehl 0:2.

Tyto spekulace ale pořádně namíchly prezidenta klubu Dirka Rasche. Osnabrück totiž i kvůli této porážce sestoupil do třetí ligy. Na záchranu mu chyběly dva body...

"Je jen jedna věc, kterou mohu říct: jestli se skutečně prokáže, že někteří hráči ovlivňovali zápasy v náš neprospěch, budeme proti nim postupovat všemi dostupnými právními prostředky. Tohle jim neprojde," hrozil v německých médiích Rasch.

Zdá se, že Reichenbergerovi začaly černé časy. Nejenom, že musí vysvětlovat podíl na sázkařském skandálu, ale navíc ztratil důvěru klubového vedení. Vždyť od zveřejnění kauzy odehrál ve dvou zápasech dohromady jen dvacet minut. Dřív přitom nastupoval pravidelně...

Kdo další se chytne do vyšetřovatelských sítí?

Autor:

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz