Dobře jsem si zahrál, říká Staszko, nový hrdina světového pokeru

POKEROVÁ ARÉNA. Finálový stůl pro Světovou sérii, ponořený do fialového přítmí, byl působivou scénou velké pokerové bitvy. | foto: AP

9 2011
Las Vegas (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Jak dramatické bylo finále Světové pokerové série, v němž Martin Staszko skončil druhý, vystihl nejlépe jeho otec Rudolf. "Ještě, že té hře nerozumím, to by mě trefil šlak," prohlásil zhruba v polovině hry a objednal si pátou whisky.

Oba rodiče českého hráče pomohli utvořit v lasvegaském divadle Rio vynikající atmosféru, která připomínala spíš mimořádný fotbalový zápas.

"Už ho uduš!" skandovala slezským nářečím Staszkova matka Žofie, která teprve v tuto chvíli svému synovi dojatě odpustila, že před rokem opustil jisté zaměstnání v nošovické automobilce a stal se profesionálním hráčem pokeru: "Stejně jsi nejlepší, Martínku," políbila svého syna ve chvíli, kdy Staszkův soupeř Pius Heinz vyhrál poslední hru a získal tak náramek pro světového šampiona.

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a chránil se před pohledem soupeře kapucí.

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové klání o desítky milionů dolarů příležitostí mít dobrou náladu.

Staszko v té chvíli zůstával naprosto klidný, on to jinak neumí. Počkal tři minuty, po které ležel Pius Heinz kdesi hluboko pod svými nadšenými fanoušky, a pak svého soupeře objal. "Dobře jsme si zahráli, ne?" řekl mu.

Po celý turnaj působil mnohem klidněji než všichni čeští fanoušci, kteří mu stáli těsně za zády a hlasitě zpívali. "Když se brácha narodil," okomentoval to Staszkův mladší bratr Roman, "v porodnici mu vyoperovali nervy."

Fotogalerie

Hned v první minutě hry vsadil Staszko všechny své žetony, a jelikož vyhrál, vyřadil z turnaje třetího v pořadí, Američana Lamba. "Věděl jsem, že se nesmím nechat zastrašit," okomentoval svůj riskantní tah, po kterém zůstal u stolu pouze ve dvojici s Heinzem.

Jestliže měl na začátku turnaje štěstí, ke konci ho opustilo - dvě velmi vyrovnané partie s Němcem nakonec prohrál a fascinující pokerový souboj tak po šesti hodinách skončil.

Novináři se pak neustále ptali Staszka na peníze, které v Las Vegas vydělal, ale on na jejich otázky neuměl odpovědět. "Nevím, co s těmi 98 miliony podniknu," prohlásil. "Ale jedno mi dochází. Tyhle peníze už by mi měly vystačit do konce života."

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz