Dobře jsem si zahrál, říká Staszko, nový hrdina světového pokeru

POKEROVÁ ARÉNA. Finálový stůl pro Světovou sérii, ponořený do fialového přítmí, byl působivou scénou velké pokerové bitvy. | foto: AP

9 2011
Las Vegas (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Jak dramatické bylo finále Světové pokerové série, v němž Martin Staszko skončil druhý, vystihl nejlépe jeho otec Rudolf. "Ještě, že té hře nerozumím, to by mě trefil šlak," prohlásil zhruba v polovině hry a objednal si pátou whisky.

Oba rodiče českého hráče pomohli utvořit v lasvegaském divadle Rio vynikající atmosféru, která připomínala spíš mimořádný fotbalový zápas.

"Už ho uduš!" skandovala slezským nářečím Staszkova matka Žofie, která teprve v tuto chvíli svému synovi dojatě odpustila, že před rokem opustil jisté zaměstnání v nošovické automobilce a stal se profesionálním hráčem pokeru: "Stejně jsi nejlepší, Martínku," políbila svého syna ve chvíli, kdy Staszkův soupeř Pius Heinz vyhrál poslední hru a získal tak náramek pro světového šampiona.

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a

BLUFUJE? Finalista Světové pokerové série Pius Heinz z Německa klamal očima a chránil se před pohledem soupeře kapucí.

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové

VESELÁ BITVA O MILIONY. V podání Martina Staszka je mnohahodinové pokerové klání o desítky milionů dolarů příležitostí mít dobrou náladu.

Staszko v té chvíli zůstával naprosto klidný, on to jinak neumí. Počkal tři minuty, po které ležel Pius Heinz kdesi hluboko pod svými nadšenými fanoušky, a pak svého soupeře objal. "Dobře jsme si zahráli, ne?" řekl mu.

Po celý turnaj působil mnohem klidněji než všichni čeští fanoušci, kteří mu stáli těsně za zády a hlasitě zpívali. "Když se brácha narodil," okomentoval to Staszkův mladší bratr Roman, "v porodnici mu vyoperovali nervy."

Fotogalerie

Hned v první minutě hry vsadil Staszko všechny své žetony, a jelikož vyhrál, vyřadil z turnaje třetího v pořadí, Američana Lamba. "Věděl jsem, že se nesmím nechat zastrašit," okomentoval svůj riskantní tah, po kterém zůstal u stolu pouze ve dvojici s Heinzem.

Jestliže měl na začátku turnaje štěstí, ke konci ho opustilo - dvě velmi vyrovnané partie s Němcem nakonec prohrál a fascinující pokerový souboj tak po šesti hodinách skončil.

Novináři se pak neustále ptali Staszka na peníze, které v Las Vegas vydělal, ale on na jejich otázky neuměl odpovědět. "Nevím, co s těmi 98 miliony podniknu," prohlásil. "Ale jedno mi dochází. Tyhle peníze už by mi měly vystačit do konce života."

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

  • Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize juniorů znovu otevřela...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před pátečním losováním eviduje...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta, která ztrácí bod....

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to tenistovi Tomáši...

Najdete na iDNES.cz