Díky Hamšíkově červené kartě vyhrál sázkař skoro 400 tisíc korun

KRITICKÝ MOMENT. Marek Hamšík fauluje Milan Baroše. Za chvíli uvidí červenou kartu, která přinesla sázkaři výhru téměř 400 tisíc korun. | foto: Michal Šula, MF DNES

7 2009
Hvězda slovenského fotbalu Marek Hamšík v sobotním kvalifikačním utkání proti Česku (2:2) zažil velkou euforii. Proměnil penaltu, která znamenala vedení a téměř jistý postup Slovenska na mistrovství světa. Za dvě minuty po druhé žluté uviděl červenou kartu. A zažil utrpení.

Jenže díky jeho zkratu nejenže čeští fotbalisté vyrovnali a zachovali si naději na šampionát, ale jeden sázkař díky tomu slušně zbohatl. Věřil, že v zápase padne červená karta. Tak vsadil u sázkové kanceláře Fortuna 100 tisíc. A při kurzu 3,95:1 bral téměř 400 tisíc zpět.

Ve Slaném - rovněž u Fortuny - zase sázkař zdvojnásobil vklad díky tomu, že tipnul správně remízu v poločase (0:0). Jiná rekordní částka už nepadla, i když se prosázela na utkání Slovensko - Česko spousta peněz.

Na remíze prodělali sázkaři

Byl to zápas roku. A to nejen pro fotbalisty, fanoušky, ale i sázkaře. Ti například u sázkové kanceláře Tipsport utratili přes 10 milionů korun. O něco menší příjem sázek měla Fortuna. "Pro nás to byla sázkařská událost roku. Přijali jsme výrazně více sázek než na březnové utkání v Praze," řekl Pavel Krejčí ze Synot Tipu.

Ale sázelo se skoro ve všech případech na výhru domácích či hostů. Na slovenské vítězství byla přijata vůbec největší sázka u Tipsportu. Někdo věřil Slovákům natolik, že na jejich vítězství dal 300 tisíc. Při kurzu 3,2:1 by mohl brát skoro milion korun. Rekordní výhra se nekonala. Velké sázky propadly ve prospěch kanceláří.

Slovensko - Česko 2:2

Vše o kvalifikaci na mistrovství světa 2010 čtěte zde.


Remízu tipoval málokdo. Jeden sázkař však u Tipsportu díky vyrovnávacímu gólu čerstvého otce Milan Baroše vyhrál slušné peníze. Za 20 tisíc vsadil na přesný výsledek 2:2 a bral 68 tisíc. Jinak se na nerozhodný výsledek téměř nesázelo. Pavel Krejčí upřesňuje: "My jsme přijali na remízu zhruba 100 tisíc sázenek." U Fortuny se výsledek 2:2 objevil jen asi na stovce tiketů .

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz