Čest českého pokeru zachraňovala žena, první turnaj Eureky vyhrál Brit

NEJLEPŠÍ ČEŠKA. Veronika Kokočeva skončila na historicky prvním turnaji Eureka Poker Tour třetí. | foto: Tomáš Stach

21 2011
Přestože je nový pokerový seriál Eureka Poker Tour zaměřený hlavně na hráče ze střední a východní Evropy, historicky první turnaj vyhrál Brit. V pražském Card Casinu se z vítězství radoval Keith Johnson, který vyhrál 58 400 eur, tedy zhruba 1,4 milionu korun. Nejlepším českým zástupcem byla žena: na třetím místě skončila Veronika Kokočeva.

PokerStars Eureka Poker Tour by měla být dostupnější varianta známější European Poker Tour. Buy-iny se v novém seriálu pohybují do tisíce eur (EPT má vklady zhruba pět tisíc eur).

I proto se předpokládalo, že turnaje budou zajímavé jen pro hráče z okolních států a moc jiných cizinců hrát nebude. Do Prahy ale kromě Britů přijeli i Američané, Švédové nebo Ázerbájdžánci. Dohromady se v Card Casinu Prague na Smíchově sešlo 39 národností.

Fakta

Turnaje se zúčastnilo 329 hráčů z 39 zemí světa. Za hrací stoly usedlo 63 Čechů, což je dvakrát víc než při European Poker Tour Prague 2010.

Každý hráč musel zaplatit jako zápisné osm set eur. Kdo se umístil do třicátého šestého místa, odnesl si nejméně 1 280 eur.

Vítěz bral 58 400 eur. Na placených pozicích skončilo sedm Čechů.

Nakonec se z vítězství radoval Johnson, přestože k finálovému stolu usedal s druhým nejmenším objemem žetonů.

"Jestli vyhraju, tak hodně peněz utratím za šampaňské," vykládal ještě před tím, než u stolu zůstal jako poslední. "Jedeme sice hned na European Poker Tour do Rakouska, ale přijel jsem ve skupince s dalšími britskými hráči, tak tenhle můj úspěch musíme oslavit."

Slavit určitě bude i celkově třetí Kokočeva, jediná žena u finálového stolu. Vyhrála 20 500 eur, tedy asi půl milionu korun, což je její největší úspěch v živých turnajích. Neztratili se ani další Češi. Petr Králíček byl čtvrtý a Jaroslav Urban pátý. Největší naděje - Martin Hrubý - na placených pozicích neskončil.

Příští turnaj se Eureka Poker Tour se hraje v květnu ve Slovinsku.

Výsledky

Eureka Poker Tour Prague

Main Event: 1. Keith Johnson (Brit.) 58 400 eur, 2. Antonio Dieguez Rodriguez (Šp.) 37 000, 3. Veronika Kokočeva (ČR) 20 500, 4. Petr Králíček (ČR) 16 080, 5. Jaroslav Urban (ČR) 12 720, 6. Bartosz Odor (Pol.) 10 400, 7. Kim Alexander Eduardovič (Rus.) 8 330, 8. Kamil Kóska (Pol.) 6 590.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz